Emlak Konut’tan yeni kampanya

Emlak Konut güvencesiyle yapılması planlanan markalı konut projelerinden ev alanlar 24 ay taksit ödemeyecek, ödemeler 3. yılda başlayacak.

Kamu bankalarının konut kredilerindeki tarihi kampanyasının ardından yeni bir kampanya haberi Emlak Konut GYO’dan geldi. Emlak Konut güvencesiyle yapılması planlanan markalı konut projelerinden ev alanlar 24 ay taksit ödemeyecek, ödemeler 3. yılda başlayacak.

Hürriyet’te yer alan habere göre, özel sektörün başlatacağı kampanyada en büyük avantaj ‘ödemesiz dönem’ olacak. Markalı konut projelerinden ev alan vatandaş 24 ay taksit ödemeyecek, ödemeler 3. yılda başlayacak. Sektör temsilcileri daha önce yapılan hiçbir kampanyada bu fırsatın sunulmadığına dikkat çekiyor.

YÜZDE 5 PEŞİNAT

Emlak Konut GYO öncülüğünde yapılması planlanan kampanyada önce liste fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim uygulanacak. Sonrasında vatandaş yüzde 5 peşinat verecek. Yüzde 15 de teslime ödenecek.

TAKSİTLER 3. YILDA BAŞLAYACAK

Vatandaş kalan yüzde 80 için de aylık yüzde 0.70 bandından oranlarla konut kredisi kullanılacak. Kredi kullanan vatandaş 2 yıl taksit ödemeyecek, 3. yıla başlarken ödemeler yapılacak.

KAMPANYA 30 PROJEYİ KAPSIYOR

Özel sektörün kampanyasında vade seçenekleri 10 ve 15 yıl olarak tüketiciye sunulacak. Kampanyanın ilk etapta yaklaşık 30 projede uygulanması bekleniyor. Bu projeler İstanbul, İzmir, Ankara, Gebze, Konya ve Denizli’de yer alıyor. Projelerin büyük kısmı teslime hazır ya da teslimi yakın tarihli.

Kiracı olan vatandaş bu kampanyayla ev sahibi olduğunda eve hemen yerleşip kira yükünden de kurtulacak.

CANLANMA BEKLENİYOR

Yaklaşık 2 yıldır durgun bir dönemden geçen gayrimenkul sektörü ağustos 2019’da toparlanmaya başlamıştı. Birkaç ay süren iyi tablo koronavirüsle değişti. Öyle ki nisan ayında konut satışı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 55.5 düştü ve sadece 42 bin 783 konut satıldı. Bu tüm zamanların en kötü satış rakamı olarak kayıtlara geçti. Gayrimenkul sektörü temsilcileri salgın etkisiyle mayıs rakamları konusunda da iyimser değil.

Ancak hem kamu bankalarının başlattığı kampanya hem de özel sektörün kampanyasıyla konut pazarının hareketlenmesi aylık 100 bin satış bandının tekrar yakalanması bekleniyor. Sektör yılın kalan 7 ayında ilk 5 ayın kaybını telafi etmeyi planlıyor.

Hürriyet

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

“Tozkoparan’da dönüşümü 1,5 yıl içerisinde bitireceğiz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ada bazlı, yerinde, hızlı ve gönüllü bir şekilde 2 ay içinde temellerini atacaklarını, projeyi 1,5 yıl içerisinde de bitireceklerini söyledi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ada bazlı, yerinde, hızlı ve gönüllü bir şekilde 2 ay içinde temellerini atacaklarını, projeyi 1,5 yıl içerisinde de bitireceklerini söyledi. Bakan Kurum, Güngören’de bir otelde düzenlenen Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, yeni Tozkoparan ve Güngören için bir arada olduklarını ifade etti. Biz her zaman eser ortaya koyan taraftayız. Hiçbir projemizde vatandaşımızı mağdur etmedik. Tozkoparan’ı da bu anlayışla inşa ve ihya edeceğiz. Çocuklarımıza sağlıklı, güvenli bir geleceği, daha güzel bir Tozkoparan’ı el birliğiyle sunacağız. pic.twitter.com/NY5vZLbH7i— Murat KURUM (@murat_kurum) December 30, 2020 Tozkoparanlıların kaygılarını gidermek, sorularına cevap vermek ve projeyi mahalle sakinleriyle birlikte hayata geçirmek için burada olduğunu dile getiren Kurum, şöyle konuştu: “Göreve geldiğimizden bu yana sizlerin taleplerinizi yakından takip ediyorum. Bugün de inşallah buradan ayrıldığınızda tek bir sorunuzun kalmayacağını, tüm taleplerinizi gidereceğimizi, bu akşam evlerinize gönül rahatlığı içerisinde gideceğinizin sözünü konuşmamın hemen başında vermek istiyorum. Bakanlık olarak İstanbul’umuza bir eser daha kazandıracak olmanın, bir hizmeti daha yerine getirmenin, bir sözümüzü daha tutmanın heyecanını, mutluluğunu yaşıyoruz. Tozkoparanlı kardeşlerimizin yıllardır kurdukları bir hayali gerçekleştireceğiz. Şimdiden yapacağımız yeni 1500 kentsel dönüşüm, deprem dönüşüm konutumuz sizler, aileleriniz ve komşularınız için hayırlı uğurlu olsun.” “Büyük İstanbul

Emlak Konut güvencesiyle Ataşehir’de yatırım fırsatı

İstanbul Ataşehir’de bulunan yatırım değeri yüksek arsa, Emlak Konut’tan e-İhale usulüyle satışa çıkıyor.
İstanbul Ataşehir’de bulunan yatırım değeri yüksek arsa, Emlak Konut’tan e-İhale usulüyle satışa çıkıyor. Başvurular 4 Aralık Cuma günü sona eriyor. Küçükbakkalköy’deki 10 bin 160 metrekare büyüklüğündeki arsa, lokasyon olarak AVM, bağlantı yolu gibi birçok uğrak noktayı çevresine alıyor. Emlak Konut tarafından yapılacak arsa ihalesi, 85 milyon liralık açılış fiyatıyla başlayacak. Satın alımlarda yüzde 0,79 oranlı 36 aya varan taksit seçeneği sunulacak. Ticari ve konut alanı fonksiyonlu arsa ihalesi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız… Emlak Konut Güvencesiyle, şimdi yatırım zamanı! İstanbul, Ataşehir’de bulunan yatırım değeri yüksek arsa, şimdi Emlak Konut’tan e-ihale usulüyle satışa çıkıyor. Son başvuru tarihi 4 Aralık Cuma. #EmlakKonutGYO #YatırımZamanı #ArsaSatışı pic.twitter.com/JeWnHFp1sv— Emlak Konut GYO A.Ş. (@ekgyoas) November 26, 2020

Merkez Ankara’da ofis etabı satışa çıkıyor

Emlak Konut güvencesi Ankara’da inşa edilen, tek parselde Türkiye’nin en büyük karma yaşam projesi Merkez Ankara’nın ticari ofis blokları lansman avantajlarıyla satışa çıkıyor.
 Emlak Konut güvencesi Ankara’da inşa edilen, tek parselde Türkiye’nin en büyük karma yaşam projesi Merkez Ankara’nın ticari ofis blokları lansman avantajlarıyla satışa çıkıyor. Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, Merkez Ankara projesinin tüm dünyada şehirlere kattığı mimari değerlerle tanınan New York merkezli Kohn Pedersen Fox (KPF) firmasının Londra ofisinde tasarlandığını hatırlattı. Merkez Ankara’nın şehrin en görkemli ve prestijli iş merkezine ev sahipliği yapacağına dikkat çeken Erdoğan, üç iş kulesinde farklı kullanımlara imkân verecek fonksiyon ve ölçülerde tasarlanan toplam bin 302 ofisten ilk etapta 914 adedinin satışa açıldığını söyledi. Fatih Erdoğan, başkentin en önemli akslarından Konya Yolu üzerinde yükselen 48 katlı Süper Kule ve ayrıca her ikisi 32’şer kattan oluşacak Teras Ofis ve Kollektif Ofis kuleleri ile Merkez Ankara’nın tamamlanacağını söyledi. Merkez Ankara’nın şehir merkezinin en büyük parkı olacak AKM millet bahçesine komşu konumda, bakanlıklar ve kamu binalarının, üniversitelerin, şehir hastanelerinin, eski ve yeni adalet saraylarının, otellerin, alışveriş merkezlerinin ve iş dünyasının bulunduğu bir lokasyonda yer aldığını hatırlatan Fatih Erdoğan, “Yüksek Hızlı Tren (YHT) garına ve Ankara’nın her köşesini birbirine bağlayan metro istasyonlarına komşu olan Merkez Ankara, hem şehre hem de Türkiye’nin her yerine hızlı, kolay ve konforlu ulaşım imkânı sunacak” diye konuştu. Merkez Ankara’da 63 metrekareden 448 metrekareye kadar farklı