Kurum: İstanbul’umuzun 39 ilçesini dönüştürmek istiyoruz

Bakan Kurum, vatandaşın can ve mal güvenliğini teminat altına alacak bir dönüşümü başlattıklarını belirterek "İstanbul'umuzun 39 ilçesini dönüştürmek istiyoruz" dedi.
Kurum: İstanbul’umuzun 39 ilçesini dönüştürmek istiyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, vatandaşın can ve mal güvenliğini teminat altına alacak bir dönüşümü başlattıklarını belirterek “İstanbul’umuzun 39 ilçesini dönüştürmek istiyoruz” dedi.

Bakan Kurum, Bağlarbaşı Kongre Merkezi’nde düzenlenen Üsküdar Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ÜSMEK) Sertifika Töreni’nde kursiyerlerle bir araya geldi.

“İSTANBUL’UMUZUN 39 İLÇESİNİ DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORUZ”

İstanbul’un, Türkiye’nin istikbali olduğunu dile getiren Kurum, depremle mücadelenin, terörle mücadele kadar önemli olduğuna dikkati çekti.

Üsküdar Belediyesi ile birlikte vatandaşın can ve mal güvenliğini teminat altına alacak bir dönüşümü başlattıklarını kaydeden Kurum, şöyle devam etti: “Bir kısım konutların anahtarlarını teslim ettik. Yine bir kısmına ilişkin de çalışmalarımızı belediyemizle birlikte yürütüyoruz. Üsküdar Kirazlıtepe’de, Ferah Mahallesi’nde, Üsküdar’ın güzelliğine güzellik katacak çalışmanın ilk etabını bitirdik. İstanbul’umuzun 39 ilçesini dönüştürmek istiyoruz. Bu işi siyaset üstü görüp ama ortaya konulması gereken iradeyi de net bir şekilde koymaya çalışıyoruz.”

Bakan Kurum, ÜSMEK’in istihdama ve üretime katkı sağlanan bir kurs olduğunu belirterek, mezuniyet belgelerini alacak kursiyerleri tebrik etti.