Konut kredisi faizlerinde son durum

Bankaların konut kredisi faiz indirimleri yeniden hızlandı. Peki kasım ayının ilk haftasında konut kredisi faiz oranları haftaya nasıl başladı?
Konut kredisi faizlerinde son durum

Bankaların konut kredisi faiz indirimleri yeniden hızlandı. Peki kasım ayının ilk haftasında konut kredisi faiz oranları haftaya nasıl başladı?

Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından konut kredilerinde faiz indirimine giden banka sayısı hızla artıyor. İNG, Türkiye Finans Bankası, Anadolubank, kampanyalı konut kredisi ürünleri için ICBC ve TEB son günde konut kredisi faiz oranlarını indiren bankalar oldu.

Geçtiğimiz hafta kamu bankalarından ticari kredi ve bireysel kredilerden ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranlarında indirimler gelse de konut kredisi faiz oranları için halen indirim haberi gelmedi.

Güncel olarak en düşük konut kredisi faiz oranı halen kamu bankalarındaki yüzde 0.99 seviyesinde seyrediyor. Özel bankalardaki en düşük konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.04’e kadar düşüyor.

En uygun konut kredisi faiz oranı üzerinden 300.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 10 yıl vade için toplam geri ödemesi 514.000 TL’ ye karşılık geliyor. Kredinin aylık ödemeleri ise 4.280 TL’ ye denk geliyor.

KrediPazari.com’un araştırmalarına göre en düşük konut kredisi faiz oranı sunan 10 banka şu şekilde;

Ziraat Bankası Konut Kredisi
Ziraat Bankası konut ürün paketi dahilinde 15 yıl vadeye kadar 500.000 TL dek krediler için %0.99 faiz oranı sunuyor.

HalkBank Konut Kredisi
HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde 500.000 TL ve 15 yıla kadar vade için %0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise 15 yıl vadeye için %1.21 faiz oranı kullandırıyor.

VakıfBank Konut Kredisi
VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için 500.000 TL limit ve 15 yıl vadeye dek %0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında %1.39 faiz oranı ile kredi sağlıyor.

Kuveyt Türk Bankası Konut Finansmanı
Kuveyt Türk Bankası kar payı oranlarında uyguladığı indiriminin ardından 10 yıl vadeye kadar tüm vadeler için kar payı oranlarını %1.07’e indirdi. Bankanın kampanyalı faiz oranları %1.04’e kadar düşüyor.

İNG Konut Kredisi
İNG faiz indirimi sonrasından kampanyalı sigortalı kredi ürünü için 10 yıl vadeye kadar %1.09 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

TEB Konut Kredisi
TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar %1.1’e düşürdü. Banka tabela konut kredisi faizleri ise halen %2.58 seviyelerinde.

Türkiye Finans Konut Finansmanı
Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek %1.12 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi
Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasında 10 yıla dek tüm vadelerde %1.17 faiz oranı sunuyor.

Akbank Konut Kredisi
Akbank konut kredisi faiz oranlarını 10 yıl vadeye kadar %1.17 olarak uyguluyor.

İş Bankası Konut Kredisi
İş Bankası güncel olarak kampanyalı konut kredisi için faiz oranlarını %1.17’ye düşürdü. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise %1.75 seviyesinde.