Kura heyecanı bu kez Çanakkale’de yaşandı

TOKİ tarafından Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde inşası devam eden 157 konutun hak sahipleri kura çekimi ile belirlendi.
Kura heyecanı bu kez Çanakkale’de yaşandı

TOKİ tarafından Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde inşası devam eden 157 konutun hak sahipleri kura çekimi ile belirlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Çanakkale Bayramiç’e 157 konut inşa ediliyor. Proje kapsamında büfe ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yapılıyor. Dört katlı binalar olarak inşa edilen konutlar 2+1 ve 3+1 planında yapılıyor. Tasarımda ise geleneksel ve modern mimari sentezlendi. Cephelerde estetik ve zengin görünüm açısından zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler ve kat silmeleri kullanıldı.

İnşa çalışmaları hızla devam eden konutların sahipleri düzenlenen kura töreni ile belirlendi. Bayramiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen kura törenine Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Yatay mimari ile inşa edilen konutlar için yapılan kura çekim töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. TOKİ tanıtım filminin izlenmesinin ardından kura çekim töreninde, Vali Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ezine Kaymakamı Bayramiç Kaymakam Vekili Ali İkram Tuna ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Talep ve Satış Şube Müdürü Oğuzhan Öztürk birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından, noter huzurunda kura çekimine geçildi. Vali Orhan Tavlı tarafından çekilen ilk kurada, hak sahibi Neriman Şahin’in ismi çıktı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız tarafından çekilen kuraların ardından noter görevlileri tarafından devam eden kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük sevinç yaşadı.