Kurum: Ankara’da 10 millet bahçesi yapıyoruz

Bakan Kurum, "Ankara'da toplam 2 milyon 823 bin metrekare alanda, 10 millet bahçesi yapıyoruz" dedi.
Kurum: Ankara’da 10 millet bahçesi yapıyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Ankara’da toplam 2 milyon 823 bin metrekare alanda, 10 millet bahçesi yapıyoruz” dedi.

Bakan Kurum, AK Parti Ankara il teşkilatıyla, milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Ankara’da yapılması gerekenler için Bakanlık olarak tüm desteği vereceklerini vurgulayan Kurum, şöyle konuştu: “Kentsel dönüşüm bizim önceliğimiz. Ankara’da, Altındağ’da, Mamak’ta, Çankaya’da, Elmadağ’da, Sincan’da, Kızılcahamam’da, Kahramankazan’da ve Bala’da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Bunlara bugün diğer ilçelerimizdeki dönüşümleri ve tarihi kent meydanlarındaki dönüşümü, dönüştürülmesi gereken acil öncelikli riskli alanları ekledik ve hızlı bir şekilde bu projeleri gerçekleştirmek istiyoruz.”

Ankara’daki kentsel dönüşüm ve millet bahçeleri projelerinin konuşulduğu toplantıya TOKİ Başkanı Ömer Bulut da katıldı.

Ankara’da toplam 2 milyon 823 bin metrekare alanda, 10 millet bahçesi yapımına değinen Kurum, “Bu millet bahçelerine baktığınızda gerçekten Ankara için çok önemli olduğunu düşündüğümüz iklim değişikliği ile mücadele noktasında şehirde yeşil alan koridorlarının açıldığını görüyoruz. Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi’yle, yine Gölbaşı’yla, İmrahor’u birbirine bağlayacak millet bahçesiyle, Gölbaşı Mogan Millet Bahçesi ve Cebeci Stadyumumuzun olduğu, Gençlik Spor Bakanımızın da bu konuda çok büyük destek verdiği Cebeci Millet Bahçesi’yle, Kazan’da, Çubuk’da, Sincan’da, Gölbaşı’nda, Kızılcahamam’daki millet bahçeleriyle, artık sadece il merkezinde değil, ilçe merkezlerinde de vatandaşın gidip vakit geçirebileceği mekanlar yapıyoruz” diye konuştu.