Malatya Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı

Yeşili ve sosyal donatıları ile Malatya'ya ayrı bir güzellik katacak olan Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı.
Malatya Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Malatya’da 43 bin metrekarelik alanda yapılacak olan Millet Bahçesi’nin ihalesi gerçekleştirildi.


Malatya eski İnönü Stadyumu’nun da bulunduğu 43 bin metrekare alana Millet Bahçesi yapılıyor. TOKİ bu kapsamda içerisinde millet kıraathanesi, oturma terasları, çok amaçlı etkinlik alanları, seyir iskelesi, dinlenme alanları, çocuk oyun parkları, kültür fizik alanları, açık spor sahaları, koşu parkuru, tematik bahçeler ve otoparkın yer alacağı Malatya Millet Bahçesi’nin ihalesini yaptı. İhalede tekliflerin değerlendirilmesinin ardından, ihaleyi kazanan firma projenin yapımına başlayacak. Proje kapsamında konvansiyonel kalıp sistemiyle yapılacak olan 6 bin 772 metrekare inşaat alanına sahip millet kıraathanesi, otopark ve su deposu inşaatı ile 42 bin 926 metrekare millet bahçesi genel altyapı işleri ve rekreasyon alanları yapımı işi yer alıyor.

Millet Bahçesi Malatyalı vatandaşları daha çok yeşille buluşturacak. Bitki, peyzaj ve sosyal donatılarıyla kente yeni bir soluk getirecek.

Farklı yaş gruplarına yönelik çocuk oyun alanının yer alacağı millet bahçesinde ebeveynler için de dinlenme, oyun ve seyir alanlarını da yapılacak. Malatya millet bahçesi şehrin ana ulaşım ağının ortasında yer almasıyla vatandaşların kolayca ulaşabileceği bir konumda yer alıyor.

İşin yapım süresi yer tesliminden itibaren 360 takvim günü olarak belirlendi.