Nevşehirliler yeni konutlarına kavuştu

Nevşehir'de Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilen 1002 adet konutun sahipleri kura çekimiyle belirlendi.
Nevşehirliler yeni konutlarına kavuştu

Nevşehir’de Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilen 1002 adet konutun sahipleri kura çekimiyle belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından vatandaşlara müjdelenen 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında Nevşehir’de 1002 konut için kura heyecanı yaşandı. Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekimine 1002 konut için başvuruda bulunan bin 900 kişi katıldı.

TOKİ ile Nevşehir Belediyesi işbirliğinde Beddik Mahallesi’nde yapımı gerçekleştirilen 2+1 ve 3+1 konutlar noter huzurunda sahiplerini buldu. Proje, şehit ailesi, terör malulü, engelli, emekliler ve diğer olmak üzere kategorilere ayrıldı. Kura çekiminde isimlerinin okunduğunu duyan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Yıllardır ev sahibi olma hayaliyle yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, hayallerinin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Kurada ismi okunan vatandaşlara hayırlı olması dileğinde bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, “Nevşehir’de yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz. Dar gelirlilerin, şehit ailelerinin, gazilerimiz, emeklilerimiz ve engelli vatandaşlarımızın ev sahibi olmasından dolayı çok mutluyuz. Onların bir yuvaya kavuşması bizleri son derece mutlu edecektir. Allah hepinize ödeme kolaylığı versin. Sosyal konut projeleriyle Türkiye’nin birçok şehrinde vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ ve projenin mimarı Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.