Niğde Emlak Konutları’nda yaşam başladı

Niğde Emlak Konutları'nda ilk kez düzenlenen iftar programına kat malikleri büyük ilgi gösterdi.

Niğde Emlak Konutları’nda ilk kez düzenlenen iftar programına kat malikleri büyük ilgi gösterdi.

Niğde merkezde 95 bin metrekare alanda yer alan ve 349 daire ile 16 ticari üniteden oluşan Emlak Konutları’nda yaşam başladı. Modern yaşamın tüm olanaklarının sunulduğu projede, geleneksel aile yaşamı ve komşuluk öne çıkıyor. Ayrıca 7/24 güvenlik hizmeti, açık kapalı otoparkı, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sosyal alanları ve ferah peyzajıyla seçkin yaşamın tüm olanakları sunuluyor.

Niğde Emlak Konutları’nda Ramazan ayı kapsamında özel bir program düzenlendi. İlk kez organize edilen iftar programına kat malikleri büyük ilgi gösterdi. Bir araya gelerek kaynaşma fırsatı bulan aileler, iftarı hep birlikte açtı.

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

Emlak Konut’tan yatırımcılar için büyük fırsat

Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul, Ankara ve Tekirdağ’da bulunan yatırım değeri yüksek arsalar 28 Mayıs'ta açık artırmayla satışa çıkıyor.
Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul, Ankara ve Tekirdağ’da bulunan yatırım değeri yüksek arsalar 28 Mayıs’ta açık artırmayla satışa çıkıyor. İstanbul, Ankara ve Tekirdağ’da bulunan 6 arsa açık artırma usulü ile 28 Mayıs 2019 Salı günü satışa çıkarıyor. Arsa satışı ihalesi saat 11.00’de Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde yapılacak. Emlak Konut güvencesiyle satışa sunulacak arsaları almak isteyen yatırımcılar, 27 Mayıs’a kadar başvuruda bulunabilecek. Toplam muhammen bedeli KDV dahil 319 milyon 290 bin 300 TL (KDV Hariç 270 milyon 585 bin TL) olan şirket bünyesindeki arsaların 4 tanesi İstanbul’da yer alıyor. İstanbul’daki arsalar Bakırköy, Başakşehir ve Ataşehir’de bulunuyor. Çankaya’da satışa çıkarılan arsa Mühye’de, Tekirdağ’da satışa çıkarılan arsa ise Kapaklı’da yer alıyor. İHALE SÜRECİ Emlak Konut internet sitesinde yapılan bilgilendirmeye göre arsa satışı ihalesine katılmak isteyen yatırımcıların 27 Mayıs’a kadar şu 5 adımı yerine getirmeleri gerekiyor: Adım İsteklilerin, Geçici Teminat Bedellerini, nakit ya da teminat mektubu şeklinde vermeleri gerekmektedir. (Bilgi: Madde: 12)Adım İstekliler, Geçici Teminat Mektuplarını (teminat nakit ise dekontlarını) ve Madde: 11’de belirtilen diğer evraklarını Emlak Konut Genel Merkezine (Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. No:7/2 B (BatıAtaşehir) Ataşehir/İSTANBUL) teslim etmeleri gerekmektedir.Adım Evrakların eksiksiz teslim edilmesi ve istekli tarafından Açık Artırmaya Katılım ve Yüklenim Belgesinin imzalanması durumunda, Şirketimiz yetkilileri İstekliye İhale Bayrağını

Cadde dükkanlara 64,4 milyon TL’lik teklif

Emlak Konut GYO güvencesiyle inşa edilen Kuzey Yakası cadde dükkanları için yapılan açık arttırma ihalesinde 64 milyon 395 bin TL'lik teklif geldi.
Emlak Konut GYO güvencesiyle Başakşehir’de inşa edilen Kuzey Yakası cadde dükkanları açık artırma ile satışa çıktı. Cadde dükkanlara 64 milyon 395 bin TL’lik teklif geldi. Emlak Konut Kuzey Yakası Projesi’nin Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi ile iç içe cadde dükkânları açık artırma ile satışa sunuldu. Kuzey Yakası satış ofisinde yapılan açık artırma ihalesi hakkında Emlak Konut tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıklama yapıldı. Emlak Konut GYO’nun KAP açıklaması şöyle: “Kuzey Yakası Projesi kapsamında üretilen 51 adet ticari ünitenin açık arttırma ihalesi 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilmiştir. İhale sonucu muhammen bedeli KDV Dahil 59.900.000,00 TL (KDV Hariç 55.462.962,96 TL) olan 16 adet bağımsız bölümün satış fiyatı KDV Dahil 64.395.000,00 TL (KDV Hariç 59.625.000,00 TL) üzerinden teklif gelmiştir. İhalede en iyi teklifi veren isteklilere ait, bağımsız bölüm satış işlemleri devam etmektedir. “

Emlak Konut’tan borcunu erken ödeyenler için büyük fırsat

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, daha önce konut alanlar için hayata geçirdiği borç ödeme kampanyasını 3 önemli fırsatla başlattı.
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, daha önce konut alanlar için hayata geçirdiği borç ödeme kampanyasını 3 önemli fırsatla başlattı. Emlak Konut GYO’dan ev alanlar için, geçerli projelerde, ‘Kazandıran Fırsatlar’ kampanyasında 3 önemli başlıkta fırsatlar sunuluyor. Bu fırsatlardan ilki ‘kişiye özel indirim fırsatı’, ikincisi ‘borcun tamamını ya da kısmi ödeme fırsatı’, üçüncüsü ise ‘TÜFE’den sabite dönme kolaylığı’ olarak açıklandı. Borcunun tamamını ya da kısmi oranını kapatmak isteyenlere ise 4 farklı ödeme sistemi sunuluyor. Emlak Konut’tan daha önce konut almış ve borcunun tamamını veya kısmi oranını kapatabileceklere hem indirim olanakları, hem de ödeme modelleri oluşturuluyor. Kampanya ile borcunun tamamını kapatabilecek olanlara yüzde 35’e kadar indirim imkanı sağlanıyor. Borcunun yüzde 75’ini kapatabileceklere yüzde 25’e kadar indirim yapılabilecekken, borcunun yarısını kapatmak isteyenler de yüzde 17’ye kadar indirim alabilecek. Yine borcunun yüzde 25’lik kısmını kapatabileceklere de indirim var. İndirim oranı ise yüzde 9’a varıyor. Ayrıca bu kısmi ödeme fırsatından faydalananların mevcut ara ödemeleri de kalkacak TÜFE’DEN SABİTE DÖNÜŞ İMKANI Emlak Konut’tan konut sahibi olanların TÜFE’ye endeksli ödeme sistemleri de var. Fakat kampanya ile TÜFE’ye endeksli ödeme modelleri, yüzde 0.50 vade farkıyla sabit ödeme haline getirilebilecek. Kampanyanın son başvuru tarihi ise 31 Mayıs 2019 olarak duyuruldu. ONLINE KILAVUZ YAYINLADI Emlak Konut GYO’nun internet sitesi üzerinden kampanyadan