Ordu’daki heyelan bölgesinde tahliyeler sürüyor

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı Sağlık Mahallesi Yaylıcı mevkisindeki heyelanın ardından 80 konutun tahliye işlemleri sürüyor.
Ordu’daki heyelan bölgesinde tahliyeler sürüyor

Ordu’nun Aybastı ilçesine bağlı Sağlık Mahallesi Yaylıcı mevkisindeki heyelanın ardından 80 konutun tahliye işlemleri sürüyor.

Daha önce yapılan risk azaltma çalışması ile AFAD tarafından tahliyesine karar verilen evlerden 15’i geçen hafta yaşanan heyelanda yıkılırken, diğer yapılar da ağır hasar gördü.

Toplamda 61 bina (80 konut), 2 cami, 1 cami lojmanı ve 11 ahırın afet riskinden uzakta bir alana nakline karar verilen Sağlık Mahallesi’nde vatandaşlar halen tahliye işlemleri sürüyor.

ÖNLEM ALINDI CAN KAYBI YAŞANMADI

Ordu’nun Aybastı ilçesine bağlı Sağlık Mahallesinde meydana gelen heyelan olayı ile ilgili AFAD, 15 Şubat 2019 tarihindeki etüt çalışmasında heyelandan etkilenen ve etkilenmesi muhtemel olan 20 binanın (29 konut) ivedi şekilde nakline karar verdi.

Bu tarihte yapılan gözlemsel incelemede riskli binaların tespit edilmesi ve boşaltılması geçen hafta yaşanan ve 15 evin yıkıldığı heyelanda can kayıplarını önlemiş oldu.

Toplamda 61 bina (80 konut), 2 cami 1 cami lojmanı ve 11 ahırın nakline karar verilen mahallede AFAD bugüne kadar ayrıca 214 bin 500 yardımda bulundu.