Özel bankalardan faiz indirimi

Eylül ayında hangi bankaların konut kredisi faizleri düştü? İşte detaylar...
Özel bankalardan faiz indirimi

Merkez Bankası’nın faiz indirimi ile başlayan bankaların konut kredisi faizlerindeki düşüş trendi eylül ayında da hız kaybetmeden devam ediyor. Eylül ayında hangi bankaların konut kredisi faizleri düştü?

Merkez Bankası’nın Temmuz Para Politikası Faizlerinde indirim uygulaması ile hızlanan kredi faizlerindeki düşüş ağustos ayında tüm hızı ile devam ettikten sonra eylülde de düşüşünü sürdürüyor. Kamu bankalarının faizlerinde değişiklik olmasa da özel bankaların kademeli faiz indirimleri devam ediyor.

Dün itibariyle özel bankalardaki en düşük konut kredisini kullandıran banka sayısı ikiye çıktı. Kuveyt Türk Bankası’nın geçen hafta yüzde 1.29 olarak uygulamaya başladığı konut kredisi faiz oranlarına dün gerçekleştirdiği indirim sonrası İNG’ de dahil oldu. İki banka da kampanyalı konut kredisi faizleri için yüzde 1.29 faiz oranı sunuyor.

Eylül ayının ilk haftası itibariyle İNG, Şekerbank, QNB Finansbank, ve ICBC Bank konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Konut kredisinde ortalama tabela faiz oranı 6 Eylül itibariyle yüzde 1.63’e indi.

En düşük konut kredisi faiz oranı halen Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank’ın sunduğu 15 yıl vadeye kadar kullanılabilen kampanyalı konut kredisi faizleri olmaya devam ediyor.