Peli Parke İSO 500’e girdi

İstanbul Sanayi Odası’nın gerçekleştirdiği İSO 500 sıralamasında Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş ilk 1000’den ilk 500’e yükseldi.

İstanbul Sanayi Odası’nın gerçekleştirdiği İSO 500 sıralamasında Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş ilk 1000’den ilk 500’e yükseldi.

İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl yaptığı Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayici Kuruluşu’nun 2018 yılı raporu sonuçları açıklandı. Geçen yıl ikinci 500’de bulunan Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. bu yıl ilk 500 listesine yükseldi.

Vezirköprü Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Üyesi ve Peli Parke Genel Müdürü Murat Turan ilk 1000’den 500 firma arasına girmeleri ile ilgili, “Öncelikle ilk 500’de yer aldığımız için büyük mutluluk duyuyoruz. Son 5 yıllık süreçte yaptığımız yatırımlarla düzenli olarak büyüme gösterdik. Firmamızda ciddi yapılanmalara ve yeniliklere imza attık. Orman ürünleri sektöründe birçok ilki gerçekleştirdik. Her yıl hedeflerimize ulaştık. Bu başarı bütün Vezirköprü Orman Ürünleri çalışanlarının başarısıdır. Bu yolda bizimle yürüyen tüm ekibimize de teşekkür ediyorum. Sadece Peli Parke olarak ihracatımız yaklaşık yüzde 20 oranındaydı. Önümüzdeki yıl 2019 ve 20’de bu payı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Yüzde 40 oranı bizim 2020 sonuna kadar ki ihracat payı hedefimiz. Firmamızı her yıl büyüterek daha da ilerilere taşıyoruz. Vezirköprü’de 200 bin metrekare açık alan olmak üzere 160 bin metrekare kapalı alanda üretim yapıyoruz. Ülkemizde orman ürünleri sektörü devamlı kendini geliştiren, yatırım yapılan, son derece büyük bir sektör. Vezirköprü Orman Ürünleri de Karadeniz Bölgesi’ndeki en büyük entegre tesislerden biri. Tamamen yerli üretici olarak ihracata yönelik çalışmalarımız da önemli. İhracat payımızı her yıl daha da genişletiyoruz. Vezirköprü Orman Ürünleri bünyesinde ürettiğimiz ürünleri Güney Amerika’dan Çin’e, Doğu Avrupa Ülkeleri’nden Orta Doğu’ya, Güney Afrika’ya kadar toplam 32 ülkeye ihraç ediyoruz. Önümüzdeki dönem Vezirköprü Orman Ürünleri olarak hedefimiz ilk 500 firmada daha da üst sıralarda yer almak” dedi.

SAMSUN’UN GURUR KAYNAĞI

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasına girmeyi başaran Samsunlu firmaları kutlayarak, başarılarının devamını diledi. Listede yer alan Samsunlu firmalarla gurur ve büyük onur duyduklarını ifade eden Başkan Murzioğlu, “Göğsümüzü kabartan üç firmamızla ne kadar övünsek azdır. Zor bir süreçten geçtiğimiz aşikar. Yaşanan tüm zorluklara rağmen Samsun’dan üç firmamızın sıralamada basamak da yükselerek yer almasının anlamı ve önemi bizler için çok büyüktür. Firmalarımızın başarılarında payları olan herkese şükranlarını sunuyorum. Güzel ülkemizin sorunları da zenginliği de bizim. Umutsuzluk, kötümserlik aşılayanlara inat ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için hep birlikte çalışma zamanı. Birlik ve beraberliğimizi perçinleme zamanı” dedi.

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

Köy meydanı konseptli ofis tasarımı

Urbanjobs, Getir’in Etiler Doğuş Center’daki genel merkezinin iç mekanlarını tasarladı. “Köy Meydanı”nda yenilikçi, esnek ve dinamik bir sosyalleşme alanı ortaya çıkardı.
İç mimari ve ürün tasarımı üzerine projeler üreten Urbanjobs, Getir’in Etiler Doğuş Center’daki genel merkezinin iç mekanlarını tasarladı. Urbanjobs, farklı kullanım senaryolarına uyum sağlayan açık ofis sistemiyle kurguladığı “Köy Meydanı”nda yenilikçi, esnek, çalışanların kurucular ile bir arada olduğu, samimi ve dinamik bir sosyalleşme alanı ortaya çıkardı. Bin 200 çalışanı ile Türkiye’nin en büyük startup girişimlerinden olan Getir’in Etiler Doğuş Center’da toplam iki kattan oluşan bin 600 metrekarelik ofis alanı için başlatılan konkur sürecinin kazanılması ardından Urbanjobs tarafından tasarlanan “Köy Meydanı” adlı sosyal alan, ofis kullanıcılarının dinlenebileceği, birbirleriyle iletişime girebileceği, etkinliklerin ve toplantıların gerçekleştirilebileceği çok fonksiyonlu bir mekan olarak tasarlanmış. Çalışanları için daha yenilikçi ve esnek bir çalışma ortamı oluşturmak amacıyla bir sosyal alan kurgulamak için belirli bir zamanlama ve brief vererek konkur süreci başlatan Getir Headquarter yetkilileri, konkur katılımcılarından bin 600 metrekarelik alanın yaklaşık 350 metrekaresini “Köy Meydanı” olarak planlanmalarını istemiş. “Köy Meydanı” alanında start-up ruhuna uygun şekilde, kurucular ve çalışanların hiçbir hiyerarşik yapı olmaksızın aynı mekanı kullanabilmelerinin esas olduğu özellikle vurgulanmış. Urbanjobs, Getir Headquarter yetkililerinin “Köy Meydanı” briefine önerdiği ilerici fikirler sayesinde projeyi üstlenen taraf olmuş. Çalışanların, potansiyel çalışanların ve ofisi ziyaret edecek olan iş birlikçilerin etkileneceği, Getir’in genç, dinamik ve güçlü duruşunu sergileyecek bir mekân tasarımıyla yola çıkan

Türk mermer sektörü Körfez’e açılıyor

Türk mermer sektörü 5 milyar dolar hacimli Körfez piyasasına, Orta Doğu’nun en önemli organizasyonlarından Dubai BIG 5 Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı ile açılacak.
Türk mermer sektörü 5 milyar dolar hacimli Körfez piyasasına, Orta Doğu’nun en önemli organizasyonlarından Dubai BIG 5 Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı ile açılacak. Dubai BIG 5 Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı bu yıl 40. kez organize edilecek. 2018 yılında toplam 2 bin 248 katılımcı firmanın yer aldığı fuarda 250 firma ile fuarın en geniş ikinci ulusal katılımını gerçekleştiren Türk firmaları, 134 farklı ülkeden 70 bine yakın profesyonel ziyaretçi ile bir araya geldi. Bu yıl, başarılı alt sektör fuarlarının yeniden Dubai BIG 5 Fuarına entegre edilmesiyle hem katılımcı hem de ziyaretçi sayılarında geçen seneki sayının çok üzerine çıkılacağı tahmin ediliyor. Bu fuarlardan birisi de mermer sektörünün merakla beklediği Middle East Stone Uluslararası Taş, Mermer ve Seramik Fuarı. Bu yıl 5. kez gerçekleşecek olan Middle East Stone Fuarı, diğer alt sektör fuarları gibi tekrar Dubai BIG 5 çatısı altında düzenlenecek. Mermer sektöründen ve yerel paydaşlardan gelen geri dönüşlerle alınan bu karar sayesinde, Türk mermer sektörü son yılların en yüksek katılımıyla Dubai BIG 5 Fuarında yer almaya hazırlanıyor. Dünya inşaat piyasasının merkezi Dubai ve içinde bulunduğu, petrol ihracatçısı zengin ülkelerden oluşan Körfez bölgesinde inşaat projelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Bölgedeki petrol ihracatçısı ülkeler enerji gelirlerini farklı sektörlerde yatırım yaparak değerlendiriyor ve

Kale Alarm’a “güvenlik” birinciliği

Kale Alarm, Marketing Türkiye tarafından düzenlenen ALFA Awards’ta, Güvenlik Sistemleri kategorisinde halk jürisi tarafından birinci seçildi.
Kale Alarm, Marketing Türkiye tarafından düzenlenen ALFA Awards’ta, Güvenlik Sistemleri kategorisinde halk jürisi tarafından birinci seçildi ve üst üste ikinci kez aynı ödüle layık görüldü. Kale Alarm, mükemmel müşteri deneyimi sağlayan markaların ödüllendirildiği ve Marketing Türkiye tarafından düzenlenen ALFA Awards’ta, halk jürisi tarafından verilen oylarla “Güvenlik Sistemleri” kategorisinde birinci seçildi. Törende, Kale Alarm adına ödülü Kale Güvenlik Sistemleri Direktörü Melih İke ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Eşref Duman aldı. Ödülle ilgili değerlendirmelerde bulanan Kale Güvenlik Sistemleri Direktörü Melih İke, Kale Endüstri Holding’in​ Türkiye güvenlik sektöründe 66 yıldır özellikle kilit ve çelik kapıda tartışmasız lider olduğunu belirterek, Kale Alarm’ın da pazarın etkin ve güçlü oyuncusu olmayı hedeflediğini söyledi. İke, “Kale Endüstri Holding, 66 yıllık deneyimini aktardığı elektronik güvenlik alanındaki iddiasını aldığı bu ödülle bir kez daha kanıtladı. Geçen yıl da kazandığımız bu ödül sayesinde, tüketicilerimizle kurduğumuz güven ilişkisinin daha da güçlendiğini görmek bizi çok mutlu etti. Mükemmel müşteri deneyimi yaratma yolculuğunda emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.