Preveze Zaferi Haliç’te canlandırıldı

İletişim Başkanlığınca, Preveze Deniz Zaferi'nin 482. yıl dönümü dolayısıyla Haliç'te sinematik ses sistemi eşliğinde üç boyutlu resim (hologram) gösterisi sunuldu.

İletişim Başkanlığınca, Preveze Deniz Zaferi’nin 482. yıl dönümü dolayısıyla Haliç’te sinematik ses sistemi eşliğinde üç boyutlu resim (hologram) gösterisi sunuldu.

Haliç’te su perdesi üzerindeki Preveze Deniz Zaferi temalı hologram gösterisi 5 dakika sürdü. Cumhurbaşkanlığı ve İletişim Başkanlığı sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan gösteride Preveze Deniz Zaferi’nin Türk ve dünya tarihi açısından önemi anlatıldı.

Gösterinin sunumunda “Tarihimize altın harflerle yazılan deniz zaferimiz, Türkiye’nin bugün de büyük bir deniz gücü olma geleneğini sürdürmesinin en büyük kaynağıdır. İşte bu yüzden ulusal güvenliğimizi korumak, bölgeye barış ve istikrar getirmek adına su yollarındaki haklarımız için her alanda mücadeleye devam edeceğiz. Ecdadımızın miras bıraktığı bu dik duruşu bugün de sürdürmekte kararlıyız” ifadelerine de yer verildi.

TOKİ Haber
TOKİ Haber

Çotanak Stadı’nda son rötuşlar

Yapımına 2016'da başlanan 22 bin 28 seyirci kapasiteli Giresun Çotanak Stadı inşaatında, saha zemininin çimle kaplanmasıyla son aşamaya geçildi.
Yapımına 2016’da başlanan 22 bin 28 seyirci kapasiteli Giresun Çotanak Stadı inşaatında, saha zemininin çimle kaplanmasıyla son aşamaya geçildi. İçerisinde Çotanak Stadı ile 1200 kişilik olimpik yüzme havuzu, spor salonu, antrenman sahası ve mağazaların yer aldığı Çotanak Spor Kompleksi inşaatı tamamlanmak üzere. Bu ay içerisinde çim saha çalışması gerçekleştirilen stadyumda, hibrit çim uygulandı. Çimlerin güçlenmesi için görevliler tarafından düzenli olarak bakım yapılıyor. ESKİ STADYUM MİLLET BAHÇESİ OLACAK Çotanak Stadı’nın hizmete girmesiyle Giresun Atatürk Stadı millet bahçesine dönüşecek. Yeni stadın hizmete girmesinden önce TOKİ tarafından millet bahçesinin ihalesinin yapılması bekleniyor.

Bodrum’da 380 kaçak yapı yıkıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde başlatılan kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmaları kapsamında 380 kaçak yapının yıkımı gerçekleştirildi.
Muğla’nın Bodrum ilçesinde başlatılan kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmaları kapsamında 380 kaçak yapının yıkımı gerçekleştirildi. Yıkım kararları onaylanan yapıların büyük bir kısmı sahipleri tarafından yıkılıyor. Geçen yıldan bu yana yasal işlemleri tamamlanan 380 yapının yıkımı bitirildi. Bina, duvar, iskele, garaj, havuz, depo ve asansör gibi yapılardan oluşan kaçak yapıların yıkım işlemlerinin bir kısmı ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü gözetiminde yapıldı. Tespiti yapılan 1600 kaçak yapının yıkımı için ise hukuki işlemlerin devam ettiği bildirildi.

Erzincan’a 25 km’lik bisiklet yolu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konum olarak düz bir alanda kurulu bulunan Erzincan'da bisiklet yollarının artırılması için çalıştıklarını söyleyerek, "İlk etapta üniversitemizle şehir merkezini bağlayacak toplamda 25 kilometrelik bir proje var" dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konum olarak düz bir alanda kurulu bulunan Erzincan’da bisiklet yollarının artırılması için çalıştıklarını söyleyerek, “İlk etapta üniversitemizle şehir merkezini bağlayacak toplamda 25 kilometrelik bir proje var” dedi. Bakan Kurum, Erzincan’ı ziyareti kapsamında Erzincan Belediyesinin bazı taleplerini de yerine getirdiklerini ifade etti. Kentte bugüne kadar 266 milyon değerinde 134 projenin tamamlandığını anlatan Kurum, şu bilgileri verdi: “Şu an devam eden 30 milyon değerinde 8 projemiz var. 550 bin metrekarelik alanda projelendirilen, 70 bin metrekaresi tamamlanan Vasgirt Millet Bahçesi projemiz var. Projenin kalan kısmı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı eliyle yürütülecek. Yaklaşık 40-50 milyon değerindeki bu projeyi en geç bir yıl içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Terzibaba Camisi yanındaki 25 bin metrekarelik alanda yapılacak ikinci Millet Bahçesi projesi var. Vatandaşlar yürüyerek buraya ulaşacak. 7/24 burada vakit geçirecekleri bir alanı projelendiriyoruz. 25 KİLOMETRELİK BİSİKLET YOLU Bisiklet yolu projemiz var. Erzincan düz bir şehir, bu konuda bisiklet yollarını artırmamız gerekiyor. İlk etapta üniversitemizle şehir merkezini bağlayacak toplamda 25 kilometrelik bir proje var. Hem mesire alanlarına gidecek hem de şehir merkezine ulaşımı sağlayacak bisiklet yolu için Belediyemize 2 milyon lira hibe destek sağlıyoruz. 5 kilometrelik ilk etabını tamamlayıp üniversite ile şehri bağlayacak bisiklet yolu yapımına başlamış olacağız.”