San Deco’dan yeni klasik stensil koleksiyonu

Dekoratif boya alanına farklı bir bakış açısı sunan San Deco, yeni Klasik Stensil Koleksiyonu’nu tanıttı.

Dekoratif boya alanına farklı bir bakış açısı sunan San Deco, yeni Klasik Stensil Koleksiyonu’nu tanıttı. Birbirinden farklı 10 stensil deseninin sunulduğu yeni koleksiyon, her mekana farklı bir görünüm kazandırıyor.

Son yıllarda kişiselleştirilmiş ürünlere olan ilginin artması ile birlikte her alanda olduğu gibi insanların yaşam alanlarında da kendine özgü mekan tasarımları ön plana çıkıyor. Bu tasarımları farklı yöntem ve araçlarla elde etme imkanı olduğu gibi, bunu daha kolay ve istenildiği takdirde insanların uzman kişilere ihtiyaç duymadan kendi tasarımlarını kendilerinin yapabilecekleri malzemeler ile yapma imkanları da bulunuyor.

Birbirinden farklı modelleri ile stensiller bu ihtiyaca fazlasıyla cevap verebiliyor. San Deco, tam da bu ihtiyaca yönelik olarak 10 farklı deseni barındıran yeni Klasik Stensil Koleksiyonu ile yeni bir şıklık kavramı ortaya koyuyor. İki farklı ölçüde bulunabilecek olan bu stensil desenleri ile küçük dokunuşlarla büyük farklar ortaya koymak mümkün.

San Deco’nun Klasik Stensil Koleksiyonu damask formlarından oryantalist çizgilere, şal desenlerinden Art Deco figürlerine klasik stilin farklı dokunuşlarını duvarlara taşıyor. Charta, Pizzo ve Regula damask desenin birbirinden etkileyici yorumlarını yansıtırken, Lace, Palatium ve Plazzo uygulama tekniği ile iç mekanlarınızı zaman yolculuğuna çıkarıyor. Fine, Vitree ve şal desenli Stillo oryantalist çizgisi ile doğunun zengin kültürel birikimine gönderme yaparken geometrik desenli Hexagon, Art Deco ruhunu iç mekanlara taşıyor.

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

Bien’den banyolar için seçkin tasarımlar

Bien’in, ıslak alanlardaki ürün portföyünde yer alan Lucca armatür serisi şık ve zarif tasarımı, ergonomik yapısı ile banyo ve mutfaklarda pratik kullanıma imkan tanıyor.
Bien’in, ıslak alanlardaki ürün portföyünde yer alan Lucca armatür serisi şık ve zarif tasarımı, ergonomik yapısı ile banyo ve mutfaklarda pratik kullanıma imkan tanıyor. Lucca armatür serisi krome, parlak nikel, altın ve rose gold kaplama seçenekleriyle tercih edildiği alanlara estetik görünüm kazandırıyor. Mekanın “zengin” görünüşünü güçlü bir şekilde ifade eden Lucca, yeni formu ile kullanıldığı alanların değerini yeniden tarif ediyor. Bien’in tasarımları kolay temizlenme özelliği ile hijyen standartlarını da üst seviyede tutarak tercih edildiği alanlara işlevsellik, modernlik, estetik, ve teknoloji bir arada sunuyor.

Züccaciye sektörü için Çin’e karşı avantaj dönemi

Züccaciye sektörü, pandemiye rağmen yılın ilk 10 ayında 3,61 milyar dolarlık bir ihracatla başarılı bir performans sergiliyor.
Züccaciye sektörü, pandemiye rağmen yılın ilk 10 ayında 3,61 milyar dolarlık bir ihracatla başarılı bir performans sergiliyor. Sektörün ihracat gücü Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER), ihracatı attırmak üzere 16-20 Kasım tarihleri arasında ZUCHEX Sourcing Week’te Latin Amerika, Afrika, Birleşik Krallık, Hindistan, Japonya, Kanada ve Ortadoğu ve tüm dünyadan en büyük satın almacı zincirleriyle Türk üretici firmalarını B2B’lerle bir araya getirdi. 2021 Ocak ayından itibaren 2-3 haftada bir düzenlenecek organizasyon, Türkiye’nin pandemiyle birlikte Çin’e karşı büyük bir avantaj sağladığını da gösterdi. Dünyada, Türk züccaciye ürünlerine ilgi artarken, züccaciye sektörünün hedefleri arasında ise 5 yılda kilogram başına birim fiyatı 5 dolara çıkarmak bulunuyor. Dünyanın dördüncü, Avrupa’nın üçüncü büyük züccaciye fuarı ZUCHEX, 16-20 Kasım tarihleri arasında online’da gerçekleşti. ZUCHEX Sourcing Week’te, üretici firmalar yenilikçi tasarım ürünlerini sergilerken, dünyanın dört bir yanından gelen yabancı ve yerli satın almacılarla 20 dakikalık görüşmeler de yaptılar. Üyelerinin yüzde 90’ının ihracatçı olduğu ZÜCDER, böylece 2015’ten bu yana yaptığı, 2018 ve 2019 yıllarında Antalya ve İzmir’de gerçekleştirdiği “Üretici-Marka Buluşmaları”nı dijitale taşımış oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz, “Online mecralar tüm sektörler için pandemi döneminde kurtarıcı oldu. Bizler de iptal edilen, ertelenen fuarlar, ticari heyetler vb. telafi etmek amacıyla dünyanın dört bir yanındaki ülke ile ülkemizdeki üreticileri buluşturan etkinlikleri

Artemis Halı’dan Rainbow Koleksiyonu

Artemis Halı, siyah zemin üzerine harmanladığı Rainbow Koleksiyonu ile mekânlara renk katıyor.
Artemis Halı, siyah zemin üzerine harmanladığı Rainbow Koleksiyonu ile mekânlara renk katıyor. El halısı dokusunda, ipeksi yumuşak tuşeli, özel parlak akrilik iplik ve doğal elyaf kullanılarak, özel boyama teknolojisiyle üretilen Artemis Halı Rainbow Koleksiyonu, 8 milimetre hav yüksekliğinde ve en son teknolojik tezgâhta üretiliyor. Ürünlerinde son teknoloji dokuma tekniğiyle ve dokuma sonrasında özel bir işlemden geçirilmesiyle halıdaki tozlanmayı yüzde 74’e varan oranla azaltan Artemis Halı ürünlerini artık online olarak artemishali.com.tr’de de satışa sunuluyor.