Selzedeler TOKİ’nin inşa ettiği konutlarda oturmaya başladı

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde 2021'deki selin ardından TOKİ tarafından inşa edilen 649 konut hak sahiplerine teslim edildi.
Selzedeler TOKİ’nin inşa ettiği konutlarda oturmaya başladı

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde 2021’deki selin ardından TOKİ tarafından inşa edilen 649 konut hak sahiplerine teslim edildi.

Sel nedeniyle evini kaybedenler için ilçenin farklı noktalarında TOKİ tarafından inşası tamamlanan 649 konutun kurası çekildi. Konutlar hak sahiplerine teslim edildi. İlçede 2. ve 4. bölgedeki TOKİ konutlarında Karadeniz manzarası bulunuyor.

İlçe sakinlerinden Azime Er, 11 Ağustos 2021’deki sel nedeniyle zor bir süreç geçirdiklerini hatırlatarak, “Evler hızlı şekilde yapılmaya başlandı. Allah razı olsun devletimizden, arkamızda çok durdular. Her şey dört dörtlük. Çok mutluyum. Çocuklarım gelecek. Eşim burayı çok seviyor” dedi.

Güler Şen de sevinç ve üzüntüyü bir arada yaşadıklarını belirterek, “Evlerimiz yapıldı. Allah razı olsun devletimizden, milletimizden. Ev olmayınca olmuyor. Önceden denizi göremiyorduk. Allah razı olsun, çok güzel” ifadelerini kullandı.

Nevzat Şen ise evi çok beğendiğini belirterek, “Mayıs’ın 15’inde evimize yerleştik. Burada bir köy havası da var. Çok memnunum. Doğanın içinde, deniz manzaralı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” diye konuştu.