Sivas’ın ‘Hobbit’ evlerine büyük ilgi

Sivas'ta inşa edilen ve 'Yüzüklerin Efendisi' filmindeki 'Hobbit' evlerine benzeyen yamaç evleri baharın gelmesiyle birlikte yeşile büründü.
Sivas’ın ‘Hobbit’ evlerine büyük ilgi

Sivas’ta inşa edilen ve ‘Yüzüklerin Efendisi’ filmindeki ‘Hobbit’ evlerine benzeyen yamaç evleri baharın gelmesiyle birlikte yeşile büründü.

Kent merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Paşabahçe Mesire Alanına inşa edilen ve özel bir işletme tarafından işletilen evlerde mutfak, salon, yatak odası, banyo, 1 oda ve 1 salon bulunuyor.

‘Yüzüklerin Efendisi’ ile ‘Hobbit’ filmi serilerinde yer alan ve ‘Hobbit’lerin yaşadığı küçük tepeler içine gömülü evlerden esinlenilerek inşa edilen yapılar büyük ilgi görüyor. Film setini andıran ve doğayla iç içe, her türlü şehir stresinden uzak olan evlere talebin fazla olduğu bildirildi.

Hobbit evler hakkında bilgi veren özel bir işletmenin genel müdürü Nail Sertakan, “Şehir dışından gelen talepler var. Yaz dönemi için ise yurt dışından rezervasyonlar var. Özellikle Rusya ve Ukrayna’dan talepler var. Ayrıca Avrupa ülkelerinden de talepler geliyor.” dedi.

Toprağa gömülü ilginç mimarisiyle dikkat çeken yamaç evleri, ziyaretçilerine doğayla iç içe otel konforunda konaklama imkanı sunuyor.