Sultanbeyli Millet Bahçesi törenle açıldı

Bakan Kurum, millet bahçesi ile Sultanbeyli'ye değer kattıklarını vurgulayarak, bu hafta içerisinde ilçeye yaklaşık 200 bin metrekare yeşil alan kazandırdıklarını açıkladı.
Sultanbeyli Millet Bahçesi törenle açıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, millet bahçesi ile Sultanbeyli’ye değer kattıklarını vurgulayarak, bu hafta içerisinde ilçeye yaklaşık 200 bin metrekare yeşil alan kazandırdıklarını açıkladı.

Bakan Kurum, Mimar Sinan Mahallesi’nde Sultanbeyli Millet Bahçesi Açılış Töreni’ne katıldı. Kurum, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, açılışı yapılan millet bahçesinin hayırlı olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde İstanbul’a 21 yılda dev yatırımlar yaptıklarını dile getiren Kurum, “Sultanbeyli’ye her zaman yatırımlarla, projelerle, eserlerle geldik ve Sultanbeyli’de yaşayan kardeşlerimizin neye ihtiyacı varsa onu yaptık. Sultanbeyli’de tam 29 bin hak sahibi vatandaşımıza tapularını teslim ettik. İnşallah el birliğiyle Sultanbeylimizi daha da güçlü hale getireceğiz” diye konuştu.

Millet bahçesi ile Sultanbeyli’ye değer kattıklarını vurgulayan Kurum, bu hafta içerisinde ilçeye yaklaşık 200 bin metrekare yeşil alan kazandırdıklarını açıkladı.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek millet bahçesinin açılışı yapıldı.