Teröristlerin katlettiği işçiler gözyaşlarıyla uğurlandı

Hakkâri'de yol inşaatında çalışırken terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu şehit olan işçiler gözyaşları arasında toprağa verildi.
Teröristlerin katlettiği işçiler gözyaşlarıyla uğurlandı

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde, yol inşaatında çalışırken terör örgütü PKK’nın saldırısı sonucu şehit olan Abdurrahman Bilici (57) ile yeğeni Mehmet Sait Bilici (29),Van’ın Erciş ilçesinde düzenlenen törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Yüksekova’ya bağlı Onbaşılar köyü Ağaçlı mezrasında yapımı devam eden yol inşaatında çalışan işçilere yönelik olarak dün terör örgütü PKK’lıların saldırısında müteahhit Abdurrahman Bilici (57) ve Mehmet Sait Bilici (29) hayatını kaybetti. Şehit olan amca ve yeğeni için Van’ın Erciş ilçesinde cenaze töreni düzenlendi.

Erciş Kara Yusuf Paşa Camii avlusunda düzenlenen törene, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, YYÜ Rektörü Prof. DR. Hamdullah Şevli, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Çaldıran Kaymakamı Tekin Dündar ile amca ile yeğeninin yakınları katıldı.

Abdurrahman Bilici ve Mehmet Sait Bilici’nin cenazeleri önce evlerine götürülerek helallik alındı. Ardından Kara Yusuf Paşa Camii’ne getirilen şehit işçiler için, öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Tabutların taşınması sırasında cami avlusuna gelen şehit işçilerin yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Abdurrahman Bilici ve Mehmet Sait Bilici’nin tabutları burada bir süre omuzlarda taşındıktan sonra cenaze aracıyla toprağa verilecekleri Seyyit Muhammet Mezarlığı’na götürüldü. Cenazeler burada gözyaşları arasında toprağa verildi.