Ankara’da 237 konut satışa çıktı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ankara Sincan’da 237 konutu açık satış yöntemi ile satışa sundu. Başvurular bugün itibariyle başladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ankara Sincan’da 237 konutu açık satış yöntemi ile satışa sundu. Başvurular bugün itibariyle başladı.

2023 yılına kadar 1 milyon 200 bin konut hedefine emin adımlarla ilerleyen TOKİ, dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor. Yeni kampanyalar ile ev hayallerini gerçeğe dönüştüren TOKİ, Ankara’da orta gelirli vatandaşlar için inşa edilen 237 konutu satışa sundu.

Bugün itibariyle kurasız olarak satışa sunulduğu duyurulan konutlar, Ankara’nın Sincan ilçesinde devam eden Saraycık Mahallesi 1. Bölge, 2. Bölge ve 3. Bölge Kentsel Yenileme Projesi kapsamında yer alıyor.

36 adet 2+1, 190 adet 3+1 ve 11 adet 4+1 konutun satışa sunulduğu kampanyaya başvurular 10 Ekim – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılacak. Satış işlemleri Halk Bankası’nın tüm şubeleri tarafından yürütülecek.

158 BİN TL’YE KONUT

Satışa sunulan 2+1 konutlar 158 bin 42 TL’den, 3+1 konutlar 198 bin 983 TL’den, 4+1 konutlar 305 bin 507 TL’den başlayan fiyatlardan satışa sunuldu.

AYLIK TAKSİTLER 987 TL’DEN BAŞLIYOR

Taksitler ise 2+1 konutlar için 987 TL’den, 3+1 konutlar için bin 243 TL’den, 4+1 konutlar için ise bin 909 TL’den başlıyor.

Sincan Saraycık TOKİ satış duyurusu için tıklayınız.

TOKİ Haber
TOKİ Haber

Konut kredileri 0,98’i gördü

Kuveyt Türk, ev sahibi olmak isteyen bireylere, konut finansman oranını 0,98'e indirdi.
Kuveyt Türk, ev sahibi olmak isteyen bireylere, konut sektörüne ve ülke ekonomisine katkı sunmak amacıyla konut finansman oranını 0,98’e indirdi. Kuveyt Türk’ten açıklamaya göre, herhangi bir üst veya alt sınır şartı olmaksızın tüm vade seçeneklerinde konut finansmanı kar oranı 0,98’e düşürüldü. Otomatik ödeme talimatı, BES, Kredili Hayat Sigortası ürünlerini kullanan Kuveyt Türk müşterileri ise 0,95’e kadar düşürülen kar oranlarından yararlanabilecek. Konut finansmanında 120 aya kadar vade seçenekleri sunan Kuveyt Türk, bu sayede ev sahibi olmak isteyen vatandaşların bütçelerine ve konut sektörüne katkı sunmayı hedefliyor.

11 milyon fidan toprakla buluştu

'Geleceğe Nefes' olsun diye, 11 milyon fidanın toprakla buluşması için kazmalar vuruldu, toprakla buluşan her fidana cansuyu verildi.
‘Geleceğe Nefes’ olsun diye, 11 milyon fidanın toprakla buluşması için kazmalar vuruldu, toprakla buluşan her fidana cansuyu verildi. Geleceğe miras olacak seferberlik kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da vurduğu ilk kazma ile 81 ilde eş zamanlı olarak fidanlar toprağa bırakıldı. 7’den 77’ye herkes saat 11.11’de, 2023 noktada tam 11 milyon fidanı toprakla buluşturmak üzere biraraya geldi. ‘Daha Yeşil Bir Türkiye İçin’ tüm yurtta fidanların toprakla buluştuğu etkinlik kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 ilde Bakanlarla canlı bağlantı yaparak ‘Haydi Bismillah’ dedi. Şırnak’ta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sinop’ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aksaray’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Antalya’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Konya’da ise Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımı ile fidanlar toprağa bırakıldı. MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ Cumhurbaşkanlığı kararı gereği, bundan böyle her yıl 11 Kasım, ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak kutlanacak. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın koordinasyonunda ilki gerçekleştirilen ‘Geleceğe Nefes’ adlı ağaçlandırma seferberliğine vatandaşların ilgisi de yoğun olurken; iki ayrı alanda dünya rekoru kırılması da hedefleniyor. ÇORUM’DA REKOR DENEMESİ İlk olarak, 232 bin 647 fidan ile Endonezya’ya ait “1 saat içinde en fazla fidan dikme” rekorunun, Çorum’da 1 saatte 301 bin 111 fidan dikilerek kırılıp, Guinness Dünya Rekoru’nun Türkiye adına tescil ettirilmesi amaçlanıyor. İkinci

Konut kredisi faizlerinde son durum

Bankaların konut kredisi faiz oranları düşmeye devam ediyor. İşte bankaların konut kredisi faiz oranları...
Bankaların konut kredisi faiz oranları düşmeye devam ediyor. Özel bankaların faiz indirim atağı sonrasında tabela konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 1.43’e geriledi. Konut kredisi faiz oranları ekim ayında yaşanan siyasi riskler ve kurdaki hareketlilik ile yavaşlasa da Merkez Bankası’nın ekim sonunda uyguladığı faiz indirimi ve risklerin ortadan kalkması ile düşüşüne devam ediyor. Kasım başından itibaren düşüşüne hız veren konut kredisi faizlerinde tabela ortalaması yüzde 1.43’e geriledi. Ay başından itibaren Vakıfbank, İNG, Garanti BBVA, HSBC ve ICBC’nin indirimleri ile hareketlenen özel bankalar kanadında indirimlerin devam etmesi bekleniyor. Ağustos ayından itibaren konut kredisi faizlerinde indirim yapmayan kamu bankalarından ise bu ay içinde yeni bir konut edindirme modelinin açıklanması bekleniyor. Berat Albayrak’ın duyurduğu ve bu ay içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması beklenen yeni model ile tüketicinin TOKİ ve kamu bankaları desteği ile 20 yıl vadeye kadar yüzde 0.50 – yüzde 0.60 bandında konut kredisi faizleriyle ev sahibi yapılması bekleniyor. Bankalarda güncel olarak görülen en düşük konut kredisi faiz oranı kamu bankalarının kampanyası dahilinde uygulanan yüzde 0.99 seviyesinde. Özel bankalarda ise bu seviye yüzde 1.04 düzeyinde. KrediPazari.com’un araştırmalarına göre 11 Kasım ile başlayan haftada bankaların güncel konut kredisine uygulamaları güncel faiz oranları şu şekilde; Ziraat Bankası Konut Kredisi Ziraat Bankası konut ürün paketi