TOKİ Başkanı Bulut: Konya’ya 8,3 milyarlık yatırım yaptık

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İdare olarak Konya’ya yaklaşık 8,3 milyarlık yatırım yaptıklarını söyledi.
TOKİ Başkanı Bulut: Konya’ya 8,3 milyarlık yatırım yaptık

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, İdare olarak Konya’ya yaklaşık 8,3 milyarlık yatırım yaptıklarını söyledi.

Konya Toplu Temel Atma ve Açılış Töreni, Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Valisi Vahdettin Özkan, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya milletvekilleri, kentteki üniversitelerin rektörleri ile bakanlık temsilcileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan TOKİ Başkanı Bulut, İdare tarafından Konya’ya yaklaşık 8,3 milyarlık yatırım yaptıklarını söyledi. Konya’da yaklaşık 27 bin konut, 13 hastane, üniversite ve yüksekokul olmak üzere 26 okul, 30 cami ve diğer sosyal donatılar inşa ettiklerini ifade etti.

Bulut, sosyal konut projeleri kapsamında Selçuklu, Meram, Karapınar, Beyşehir, Akören, Hüyük, Hadim, Yunak, Tuzlukçu, Altınekin, Ereğli, Cihanbeyli, Halkapınar ve Emirgazi olmak üzere 14 ilçede 6 bin 950 konut inşa edildiğini kaydetti.

“Karatay, Karapınar, Kulu ve Meram ilçemizde hükümet konağı yapıyoruz” diyen TOKİ Başkanı Bulut, şöyle devam etti: “Cihanbeyli Hükümet konağının ise ihale çalışmalarını başlattık. Kentsel dönüşüm kapsamında Meram Şükran Mahallesinde 116 dükkân ve 182 ofis inşa ediyoruz. Karapınar Pınarbaşı’nda kentsel dönüşüm kapsamında 603 konut ve 33 dükkânın inşaatı hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediyemizle birlikte yürüttüğümüz Karatay Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi birinci etabının ihalesini 20 Ocak’ta gerçekleştireceğiz. Diğer üç etabın ihalesi de 8 Şubata kadar bitirilmiş olacaktır. İnşallah burada toplamda 2 bin 690 adet sanayi tipi ve 133 adet ticari dükkân inşa ederek Konya sanayisinin hizmetine sunacağız.”