TOKİ, Çukurambar’daki arsaların satışı ertelendi

TOKİ, Ankara Çukurambar’daki arsaların ihalesine yeterli katılım olmadığından ve rekabet sağlanmadığından satış işlemini iptal etti.
TOKİ, Çukurambar’daki arsaların satışı ertelendi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ankara Çukurambar’daki arsaların ihalesine yeterli katılım olmadığından ve rekabet sağlanmadığından satış işlemini erteledi.

TOKİ tarafından Ankara’nın Çankaya ilçesi Çukurambar mevkiindeki 48 bin 354 metrekarelik iki arsanın açık artırma yöntemi ile satılacağı duyurulmuştu. Ticaret ve konut alanı niteliğinde olan Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’ndeki iki arsa toplam 299 milyon 996 bin 510 TL muhammen bedel ve yüzde 25 peşin 48 ay vadeli olarak satışa sunulmuştu.

Söz konusu arsaların açık artırma müzayedesi bugün TOKİ’nin Ankara’daki merkez binasında yapıldı.

TOKİ’nin mülkiyetinde ve tasarrufunda olan söz konusu arsalara ilişkin yeterli katılım olmadığından ve rekabet sağlanmadığından satış işlemi ertelendi.

TOKİ’den konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “TOKİ’nin mülkiyetinde bulunan, Ankara ili Çankaya ilçesi Çukurambar semtinde yer alan 29 bin 101 ada 27 parsel ile 29 bin 102 ada 6 parselde bulunan ve bugün açık artırma yöntemiyle satışa sunulan toplam 48 bin 354 metrekare büyüklüğüne sahip iki arsaya ilişkin yeterli katılım olmadığından ve rekabet sağlanamadığından satış işlemi yeniden değerlendirilmek üzere ilerideki bir tarihe ertelenmiştir.”