TOKİ ile Afyonkarahisar’da yeni bir mahalle

İnsan odaklı bir yaklaşımla yatay mimari planda hayata geçirilen Afyonkarahisar İscehisar Toplu Konutları sakinleri, Mart 2019'da yerleştikleri evlerinde konforlu ve huzurlu bir yaşam sürüyor.

İnsan odaklı bir yaklaşımla yatay mimari planda hayata geçirilen Afyonkarahisar İscehisar Toplu Konutları sakinleri, Mart 2019’da yerleştikleri evlerinde konforlu ve huzurlu bir yaşam sürüyor.

TOKİ’nin Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde 32 dönüm üzerine kurduğu yeni yerleşimde, dar ve orta gelirli aileler uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olmanın sevincini yaşıyor. 407 daireden oluşan az katlı 10 konut blokunun bulunduğu ve mahalle kültüründen esinlenilerek planlanan yerleşimde parklar, market, ticaret merkezi ve konut sakinlerinin birlikte vakit geçirebildiği sosyal alanlar yer alıyor.

“EMEKLİLİĞİMİZİN KEYFİNİ ÇIKARIYORUZ”

İscehisar Toplu Konutlarına yaklaşık 7 ay önce taşınan Sultan Zeybek, “Nezih bir ortamda eşimle emekliliğin keyfini çıkarıyoruz” diyor. Eskisine kıyasla daha rahat ve konforlu olan evlerinde ısınma problemi yaşamadıklarını aktaran Zeybek, konut sakinleri için oluşturulan ortak yeşil alanlarda komşularıyla birlikte hoş vakit geçirdiklerini söylüyor. Zeybek, site yönetimin disiplinli ve özenli çalışmasından da memnun olduğunu belirtiyor.

“YENİ YUVAMIZ SICACIK”

Dört çocuklu Keskin ailesinin babası Hasan Keskin, İscehisar’da kendine ait mobilya üretim atölyesi işletiyor. Daha önce Esentepe Mahallesi’nde ısı yalıtımı olmayan sobalı bir evde uzun yıllar kirada yaşadıklarını anlatan Keskin, sobanın derdinin çok olduğunu hem ısınma hem temizlik sorunu yaşadıklarını anlatıyor. “Yeni evimiz merkezi ısınma sistemiyle sıcacık ve tertemiz” diyen Keskin, altı kişilik bir aile olarak 3+1 büyüklükteki yeni evlerinin, donanımı, plan ve düzenlemesiyle ihtiyaçlarını karşıladığını anlatıyor. İscehisar Toplu Konutlarında yaşamaktan memnun olduklarını dile getiren Keskin ailesi, “Burada yaşamanın güzel yanlarından biri de sitenin temiz, bakımlı ve sağlıklı bahçesinde komşularımızla birlikte güvenle ve huzurla vakit geçirebilmek” diye anlatıyor.

“HAYATIMIZDAN MEMNUNUZ”

Nisan 2019’da yeni konutlarına taşınan Telli ailesi, uzun yıllar kirada oturmuş. Kiracılığın zorluklarını anlatan Didem Telli, İscehisar’da TOKİ’nin sunduğu uygun ödeme imkânı sayesinde kendilerine ait bir evlerinin olduğunu ve yeni evlerinde ağız tadıyla yaşadıklarını söylüyor: “Hayatımızdan memnunuz. Tıpkı kira öder gibi düzenli bir şekilde ödüyoruz, üstelik taksitler bizi çok zorlamıyor. Sonuçta kendi evimizin sahibi oluyoruz.” Yeni yerleşimde konut sakinlerinin nefes alabileceği, vakit geçirebileceği, sosyalleşebileceği alanların bakım, onarım ve düzenlemesiyle de yakından ilgilenildiğini belirten Telli, “Bu bizi değerli hissettiriyor. Çocuklar diledikleri zaman park ve oyun alanlarında vakit geçirebiliyor, gözümüzün önünde güvenle oynayabiliyor” diyor.

“HAYATA DAHA ÇOK ZAMAN AYIRIYORUM”

“Doğma büyüme İscehisarlıyım. TOKİ konutlarına taşınana kadar müstakil, sobalı bir evde yaşıyorduk. Müstakil evde yaşamak biraz zahmetlidir; sobanın isi vardır, külünü temizlersin. Tabii odun ve kömürünü de yine sen taşırsın…” diye anlatan Ali Zeybek, yaklaşık 10 aydır TOKİ konutlarında yaşıyor. Doğalgazlı yeni dairelerinde zamanını çok daha kaliteli ve sağlıklı geçirdiğini ifade eden Zeybek, “İnsan emekli olunca kendine, sevdiklerine daha çok zaman ayırmak istiyor. Burada ısınma, temizlik gibi işlerle uğraşmak zorunda kalmıyorum; hayata daha çok zaman ayırıyorum” diye ifade diyor. Eşi ve kızıyla günlerini dolu dolu geçirdiklerini anlatan Zeybek, şöyle devam ediyor: “Yakınlarımızla, komşularımızla vakit geçirebileceğimiz sosyal alanların varlığı ise biz İscehisarlılar için bir ayrıcalık doğrusu…”

“İYİ BİR YAŞAM SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Mart 2019’da yaşamın başladığı yerleşimde yaşamı kolaylaştırmak, konut sakinlerinin güvenle ve huzurla yaşamasını sağlamak için dört blok görevlisi, bir müdür ve teknik personelle hizmet verdiklerini söyleyen Site Müdürü Yavuz Esenyel, 32 bin dönümlük yerleşimin 17 bin metrekaresinin yeşil alana ayrıldığını, bu alanların bakım, onarım ve temizliğiyle ilgilendiklerini, ihtiyaç duyulan çardakların sayısını artırdıklarını anlatıyor. Site içerisinde park, market, ticaret merkezi ve halk eğitim merkeziyle anlaşmalı kurs alanının bulunduğunu söyleyen Esenyel, yeni yerleşimin yakınında bir okul olduğunu, cami inşaatının yakın zamanda başlayacağını söylüyor ve şöyle ekliyor: “Sakinlerimize iyi bir yaşam sunmak için çalışıyoruz.”

TOKİ Haber
TOKİ Haber

Emlak Yönetim’den site sakinlerine İstanbul gezisi

Emlak Yönetim'e bağlı sitelerde oturan vatandaşlar için Başakşehir Belediyesi'nin desteğiyle İstanbul gezisi düzenlendi.
Emlak Yönetim’e bağlı sitelerde oturan vatandaşlar için Başakşehir Belediyesi’nin desteğiyle İstanbul gezisi düzenlendi. İstanbul’un Başakşehir ilçesi sınırlarındaki TOKİ sitelerinde ikamet eden vatandaşlara yönelik başlatılan gezi programı devam ediyor. Emlak Yönetim ve Başakşehir Belediyesi organizasyonuyla gerçekleştirilen programda site sakinleri, İstanbul’un bazı camileri ile turistik merkezlerini ziyaret etme fırsatı buldu. Program kapsamında Aziz Mahmud Hüdai Camii, Çamlıca Tepesi, Çamlıca Büyük Camii’ni ziyaret eden site sakinleri, gezdikleri mekanlarda hatıra fotoğrafı çekildi. Site sakinleri ayrıca Kız Kulesi’ni de ziyaret etti. Belediyenin yemek hizmetini de sağladığı programdan memnun kalan site sakinleri, Emlak Yönetim ve Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. İstanbul’da site sakinlerimiz için cami gezileri düzenlendi.Haberin Devamı: https://t.co/6wFY4MEsBF pic.twitter.com/fHTgjvcQXj— Emlak Yönetim A.Ş. (@EmlakYonetim) February 10, 2020

Emlak Yönetim Genel Müdürü Karaca’dan Trabzon ziyareti

Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca bölge koordinasyon toplantılarının ilkini Trabzon’da gerçekleştirdi ve sitelerde incelemelerde bulundu.
Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca bölge koordinasyon toplantılarının ilkini Trabzon’da gerçekleştirdi ve sitelerde incelemelerde bulundu. Emlak Yönetim AŞ’ye bağlı site müdürleriyle yapılan toplantıda sitelerin mevcut durumu değerlendirildi ve hizmet kalitesini arttırmaya yönelik projeler değerlendirildi. Emlak Yönetim Genel Müdürü Karaca, toplantıda yaptığı konuşmada, “Ülke olarak son yıllarda yakaladığımız ekonomik, sosyal ve kültürel ivmenin de desteğiyle modern normlara sahip yeni yaşam alanlarına kavuşuyoruz. Daha nitelikli bir hayat için inşa edilen bu yeni toplu yaşam alanlarının profesyonel bir şekilde yönetilmesi, üretilen her bir proje ile birlikte daha da ehemmiyet kazanıyor. Satış sonrasında site sakinlerinin hayat kalitesini arttırmak, onlara huzurlu ve özledikleri modern hayatı sunmak toplu konut projelerinin başarısı için mühim etkenlerdir. Güncel bilgi teknoloji sistemlerini kullanan, sürdürülebilir bir yönetim tarzı ile toplu yaşam alanlarının bütün ihtiyaçlarını insan odaklı olarak ele alan bir emlak yönetim organizasyonu modern kentleşmenin istikrarlı bir şekilde gelişmesini ve mutlu bir hayatı sağlamaktadır” şeklinde konuştu. “İNSAN ODAKLI, İLKELİ VE ÖZVERİLİ OLMAMIZ ŞART” Karaca, “Site sakinlerimizin memnuniyeti bizim için önemli. Adaletli, disiplinli, ilkeli bir yönetim hizmeti vermek için gayret etmemiz gerekiyor. Bunun için de site sakinleriyle empati kurmamız, problemlerini dinlememiz, bu problemleri çözmemiz, yetki sınırlarımızı aşan problemlerde de yol göstermemiz, yardımcı olmamız, yönlendirmemiz gerekiyor. Temizlikten güvenliğe, aidat takibinden bakım

Samsun’da “Sokağım Evim Kadar Temiz” etkinliği

Samsun Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan “Sokağım Evim Kadar Temiz Olsun” projesine Emlak Yönetim AŞ'de destek verdi.
Samsun Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan “Sokağım Evim Kadar Temiz Olsun” projesine Emlak Yönetim AŞ’de destek verdi. Proje çerçevesinde site çalışanları ve site sakinleri çevre temizliği yaparken Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı da programa katılarak bir konuşma yaptı. Başkan Sandıkçı yaptığı konuşmada, “Bu projeyle sadece sokak ve caddeler temizlenmiyor, temizlerken de kirletmemenin önemi hakkında da vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Kampanyamıza destek veren Emlak Yönetim’e de teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.