“TOKİ olarak şehit işçilerimizin ailelerinin yanındayız”

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Hakkari'de PKK'lı teröristlerce şehit edilen işçilerin ailelerinin her zaman yanında olacaklarını açıkladı.
“TOKİ olarak şehit işçilerimizin ailelerinin yanındayız”

Hakkari’de yol inşaatında çalışırken şehit olan işçilerin cenaze törenine katılan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, “Devletimiz şehit ailelerinin her zaman yanındadır. TOKİ olarak bizler de ailelerimizin yanındayız. Bütün ihtiyaçlarıyla ilgileneceğiz ve kendilerine yakinen yardımcı olacağız” dedi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, yol inşaatında çalışırken terör örgütü PKK’nın saldırısı sonucu şehit olan Abdurrahman Bilici ile yeğeni Mehmet Sait Bilici, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’un da katıldığı cenaze töreninin ardından Van’ın Erciş ilçesinde son yolculuklarına uğurlandı.

Çobanpınar mevkiinde inşa edilen karakolun yol yapımında çalışırken PKK’lı teröristlerin açmış olduğu ateş sonucu iki işçinin şehit olduğunu açıklayan TOKİ Başkanı Bulut, “Kendilerine Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Taziye çadırına giderek acılı ailelere başsağlığı dileklerini ileten Bulut, böyle acıların insanları birbirine daha da yakınlaştırdığını ifade etti. Başkan Bulut, şunları söyledi: “Bizler bu yakınlaşmayı burada hissettik. Şehit olan işçilerimizin aileleri ile birlikte teröre karşı tek yürek olduğumuzu gösterdik. Rabbim bu beraberliğimizi daim eylesin. Bu işçilerimiz tıpkı bu coğrafyada çalışan güvenlik mensuplarımız gibi çok anlamlı bir görev ifa ediyorlar. Yaptıkları bu görevler Türkiye Cumhuriyeti devletinin, milletinin birliği ve beraberliğinin teminatı oluyor.”

Hayatını kaybeden işçilerin aileleriyle irtibat halinde olduklarını dile getiren Bulut, “Devletimiz şehit ailelerin her zaman yanındadır. TOKİ olarak bizler de ailelerimizin yanındayız. Bütün ihtiyaçlarıyla ilgileneceğiz ve kendilerine yakinen yardımcı olacağız. Şehit olan ve şantiyelerimizde çalışan işçilerimizden Allah razı olsun diyoruz. Şehadete uğurladığımız Abdurrahman ve Mehmet Said kardeşlerimizin mekânlarının cennet olmasını Rabbimden diliyorum” şeklinde konuştu.

BAKAN KURUM’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da, şehit olan Abdurrahman Bilici ile yeğeni Mehmet Sait Bilici’nin ailelerine başsağlığı diledi. Kurum, sosyal medyadan yayınladığı mesajında, “Hakkari Yüksekova’da yol inşaatında çalışırken PKK’lı teröristlerin saldırısıyla şehit olan işçilerimiz Abdurrahman Bilici ve Mehmet Sait Bilici, Erciş’te düzenlenen törende Hakk’a uğurlandı. İşçilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi.