TOKİ’den Adıyaman’a Selçuklu mimarili Hükümet Konağı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Adıyaman'ın Samsat ilçesine Selçuklu mimarisinden izler taşıyacak olan Hükümet Konağı inşa edecek.
TOKİ’den Adıyaman’a Selçuklu mimarili Hükümet Konağı

Sosyal konut projelerinin yanı sıra farklı nitelikte sosyal tesis, eğitim kurumu, millet bahçesi ve kamu yapılarının üretimini de yapan TOKİ, Adıyaman’ın Samsat ilçesine Selçuklu mimarisinden izler taşıyacak olan Hükümet Konağı inşa edecek.

TOKİ tarafından Samsat’a yapılacak Hükümet Konağının ihalesi e-İhale yöntemiyle yapıldı. Selçuklu mimarisi ile modern mimari anlayışının harmanlandığı Adıyaman Samsat Hükümet Konağı, insan odaklı bir anlayışla tasarlandı.

YÖREYE ÖZGÜ DOĞAL TAŞLAR

Bölge ve yöreye özgü doğal taşların kullanılacağı projede Hükümet Konağı’nın dört köşesindeki kemer ile sonlandırılan pencere doğramaları ve geniş saçaklar uygulanacak.

Samsat Hükümet Konağı içerisinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Tapu Kadastro Birimi, Mal Müdürlüğü, Gelir Servisi, Köylere Hizmet Götürme Birliği, Özel İdare Birimi, Kaymakamlık Makamı birimleri yer alacak. Ayrıca biri 133 kişilik, diğeri ise 80 kişilik iki adet toplantı salonu da olacak.