TOKİ’den İstanbul’a 1.086 yeni konut

TOKİ tarafından İstanbul’un Silivri ilçesi Alipaşa Mahallesi’nde bin 86 yeni konut inşa edecek.
TOKİ’den İstanbul’a 1.086 yeni konut

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul’un Silivri ilçesi Alipaşa Mahallesi’nde bin 86 yeni konut inşa edecek.

İstanbul’da yeni bir konut projesini daha başlatan TOKİ, Silivri’de iki etap halinde bin 86 konut inşa edecek. İnşa edilecek 598 konutun yer aldığı 1. etap ihalesi yapıldı. TOKİ’nin İstanbul’daki hizmet binasında yapılan ihale kapsamında altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor. Projede konutların 488’i 2+1 ve 110’u ise 3+1 planında tasarlandı.

Geleneksel mimarinin modern mimariyle sentezlendiği projede ahşap görünümlü kaplamalar, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, söveler, kat silmeleri, geniş balkon ve pencereler kullanıldı.

758 KONUTLUK 2. ETAP

Silivri’deki 2. etap kapsamında 758 konut, 24 dükkân, okul ve cami inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işinin ihalesi de yarın gerçekleştirilecek.

Projeyle Silivri’de dükkânları, okulu, camisi, spor ve oyun alanları, parkı ve peyzajıyla şehre değer katacak güvenli ve modern yeni bir cazibe merkezi oluşacak.