TOKİ’den İzmir Ödemiş’e 468 konut

TOKİ tarafından İzmir’in Ödemiş ilçesi Zeytinlik Mahallesi’nde inşa edilecek 468 konutun ihalesi yapıldı.
TOKİ’den İzmir Ödemiş’e 468 konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İzmir’in Ödemiş ilçesi Zeytinlik Mahallesi’nde inşa edilecek 468 konutun ihalesi yapıldı.

TOKİ’nin İstanbul’daki hizmet binasında yapılan ihale kapsamında 468 konutun yanı sıra ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor. Projede yükseklikleri zemin+3 olan konutların 254’ü 2+1 ve 214’ü ise 3+1 planında tasarlandı.

Tasarımda geleneksel ve modern mimari sentezlendi. Cephelerde estetik ve zengin görünüm açısından zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplamalar, geniş balkon ve pencereler kullanıldı.

Mahalle konseptinde tasarlanan yerleşim alanı dükkânları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir cazibe merkezine dönüşüyor.

Proje için çalışmalara ihale sonuçlandıktan sonra başlanacak. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılacak. 468 konutluk proje, yer tesliminden itibaren 600 takvim günü olarak belirlendi.