TOKİ’den yeni tanıtım filmi

Dar ve orta gelirli milyonlarca vatandaşları yuva sahibi yapan TOKİ'nin yeni tanıtım filmi yayınlandı.

Dar ve orta gelirli milyonlarca vatandaşları yuva sahibi yapan TOKİ’nin yeni tanıtım filmi yayınlandı.

Çocukların gözünden mutlu bir aile resmi ile başlayan tanıtım filminde Anadolu’nun dört bir yanındaki kentlerde yaşam, yöresel mimari ve mahalle kültürünün TOKİ projelerine yansıması öne çıkıyor.

Tanıtım filminde, kentlerin binlerce yıllık geçmiş değerleri ve tarihi kimlikleri ışığında modern ve gelenekselin sentezlendiği yeni sosyal konut projelerine dikkat çekiliyor. Geleneksel semt kültürünü yaşatan, kent dokusuna uygun yatay mimarili konut projelerinin görüntüleri paylaşılıyor.

Dar gelirlilerin, emeklilerin, köylülerin, şehit yakınlarının ve gazilerin unutulmadığı filmde TOKİ’nin temel amacı anlatılıyor.

Ayrıca TOKİ tarafından inşa edilen okullar, üniversiteler, hastaneler, öğrenci yurtları, camiler, stadyumlar, spor salonları, sosyal donatılar ve millet bahçeleri de tanıtım filminde yer alıyor.

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

Manisa’da 4,1 büyüklüğünde deprem

Manisa Akhisar'da saat 08.56'da 7 kilometre derinlikte 4,1 büyüklüğünde deprem oldu.
Manisa Akhisar’da saat 08.56’da 7 kilometre derinlikte 4,1 büyüklüğünde deprem oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 08.56’da Manisa’nın Akhisar ilçesinde 4,1 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin, 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Depremde can veya mal kaybı yaşanmadı. #DEPREM: Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 08.56'da 4,1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir.Gelişmeleri takip ediyoruz.➡️ https://t.co/cofXSurHiN pic.twitter.com/PQGLXGd9GX— A F A D (@AFADBaskanlik) March 29, 2020

Konut kredisi erteleme maliyeti

Koronavirus salgınına karşı ekonomik tedbirler alan bankalar tüketicilerin konut kredisi borçlarını ertelemeye başladı. Peki bankalar kredi ertelemeden ne kadar faiz alıyor?
Koronavirus salgınına karşı ekonomik tedbirler alan bankalar tüketicilerin konut kredisi borçlarını ertelemeye başladı. Peki bankalar kredi ertelemeden ne kadar faiz alıyor? Ekonomiye destek paketi açıklayan bankalar bu kapsamda bireysel müşterilerinin ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi taksitlerini ertelemeye başladı. Akbank, DenizBank, Garanti BBVA, HalkBank, İş Bankası, Kuveyt Türk, QNB Finansbank, ŞekerBank, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), VakıfBank, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Bankası ekonomik destek paketleri dahilinde müşterilerinin kredilerini ertelediklerini açıkladı. Bankalar bireysel kredileri en az 3 ay süre ile bazı bankalar ise 6 ve 12 aya kadar bireysel müşterilerinin taşıt, ihtiyaç ve konut kredilerini erteliyor. Ticari kredilerde ise yoğun etkilenen sektörler için yine 12 ay vadeye kadar kredi erteleme imkanı sunuluyor. Salgın sebebi ile ücretsiz izne ayrılan, yarı zamanlı çalışmak durumunda kalan işsiz kalan ya da mali durumu olumsuz etkilenen milyonlarca tüketici kredi erteleme haberini büyük bir memnuniyetle karşıladı. Fakat bankaların kredi erteleme için faiz talep etmeleri ile bu memnuniyet azaldı. Küresel olarak tüm dünyayı vuran ve pandemi ilan edilen salgın döneminde müşterilerinin yanında olmak ve destek olmak için kredilerini belli bir süre erteleme kolaylığı sunan bankaların erteleme işlemi için aylık %3’ün üzerine çıkan faizler uygulaması tüketicilerde tepki oluşturdu. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz,

Elektrik fiyatlarına 3 ay zam yok

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, bu yılın ikinci çeyreğinde elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağını bildirdi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bu yılın ikinci çeyreğinde elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elektrik ve doğal gazın kesilmemesi konusundaki mesajının çok net olduğunu anımsatan Yılmaz, “Bu kapsamda, yılın ikinci çeyreğinde elektrik fiyatlarında herhangi bir fiyat artışı söz konusu değildir” dedi. Yılmaz, koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde elektrik ve doğal gazda kesinti yapılmaması konusunda sektörün üzerine düşen fedakarlığı yapması gerektiğini vurguladı. EPDK Başkanı Yılmaz, ayrıca akaryakıt sektöründen gelen dönüşümlü çalışma ve bayilerin belirli saatlerde kapatılması yönündeki taleplerin değerlendirildiğini de vurguladı. Henüz böyle bir adımın gündemlerinde olmadığını aktaran Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle vatandaşlardan evde kalmalarını ve mümkün mertebe dışarı çıkmamalarını bekliyoruz. Hayatın akışında sorumluluklar ve ihtiyaçlar sürüyor ve bu noktada akaryakıt sektöründeki hizmetlerin aksamaması önemli. Vatandaşlarımız 7/24 akaryakıta ulaşabilmeli ve bu konuda en ufak bir sıkıntı ile karşılaşmamalı. Ancak piyasanın sürdürülebilirliğinin korunması için vatandaşlarımızı da mağdur etmeyecek şekilde yeni önlemler almak söz konusu olduğunda kurumlarımızla irtibatlı şekilde üzerimize düşeni yaparız.”