TOKİ’den yeni tanıtım filmi

Dar ve orta gelirli milyonlarca vatandaşları yuva sahibi yapan TOKİ'nin yeni tanıtım filmi yayınlandı.

Dar ve orta gelirli milyonlarca vatandaşları yuva sahibi yapan TOKİ’nin yeni tanıtım filmi yayınlandı.

Çocukların gözünden mutlu bir aile resmi ile başlayan tanıtım filminde Anadolu’nun dört bir yanındaki kentlerde yaşam, yöresel mimari ve mahalle kültürünün TOKİ projelerine yansıması öne çıkıyor.

Tanıtım filminde, kentlerin binlerce yıllık geçmiş değerleri ve tarihi kimlikleri ışığında modern ve gelenekselin sentezlendiği yeni sosyal konut projelerine dikkat çekiliyor. Geleneksel semt kültürünü yaşatan, kent dokusuna uygun yatay mimarili konut projelerinin görüntüleri paylaşılıyor.

Dar gelirlilerin, emeklilerin, köylülerin, şehit yakınlarının ve gazilerin unutulmadığı filmde TOKİ’nin temel amacı anlatılıyor.

Ayrıca TOKİ tarafından inşa edilen okullar, üniversiteler, hastaneler, öğrenci yurtları, camiler, stadyumlar, spor salonları, sosyal donatılar ve millet bahçeleri de tanıtım filminde yer alıyor.

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

Konut kredileri 0,98’i gördü

Kuveyt Türk, ev sahibi olmak isteyen bireylere, konut finansman oranını 0,98'e indirdi.
Kuveyt Türk, ev sahibi olmak isteyen bireylere, konut sektörüne ve ülke ekonomisine katkı sunmak amacıyla konut finansman oranını 0,98’e indirdi. Kuveyt Türk’ten açıklamaya göre, herhangi bir üst veya alt sınır şartı olmaksızın tüm vade seçeneklerinde konut finansmanı kar oranı 0,98’e düşürüldü. Otomatik ödeme talimatı, BES, Kredili Hayat Sigortası ürünlerini kullanan Kuveyt Türk müşterileri ise 0,95’e kadar düşürülen kar oranlarından yararlanabilecek. Konut finansmanında 120 aya kadar vade seçenekleri sunan Kuveyt Türk, bu sayede ev sahibi olmak isteyen vatandaşların bütçelerine ve konut sektörüne katkı sunmayı hedefliyor.

11 milyon fidan toprakla buluştu

'Geleceğe Nefes' olsun diye, 11 milyon fidanın toprakla buluşması için kazmalar vuruldu, toprakla buluşan her fidana cansuyu verildi.
‘Geleceğe Nefes’ olsun diye, 11 milyon fidanın toprakla buluşması için kazmalar vuruldu, toprakla buluşan her fidana cansuyu verildi. Geleceğe miras olacak seferberlik kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da vurduğu ilk kazma ile 81 ilde eş zamanlı olarak fidanlar toprağa bırakıldı. 7’den 77’ye herkes saat 11.11’de, 2023 noktada tam 11 milyon fidanı toprakla buluşturmak üzere biraraya geldi. ‘Daha Yeşil Bir Türkiye İçin’ tüm yurtta fidanların toprakla buluştuğu etkinlik kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 ilde Bakanlarla canlı bağlantı yaparak ‘Haydi Bismillah’ dedi. Şırnak’ta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sinop’ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aksaray’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Antalya’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Konya’da ise Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımı ile fidanlar toprağa bırakıldı. MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ Cumhurbaşkanlığı kararı gereği, bundan böyle her yıl 11 Kasım, ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak kutlanacak. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın koordinasyonunda ilki gerçekleştirilen ‘Geleceğe Nefes’ adlı ağaçlandırma seferberliğine vatandaşların ilgisi de yoğun olurken; iki ayrı alanda dünya rekoru kırılması da hedefleniyor. ÇORUM’DA REKOR DENEMESİ İlk olarak, 232 bin 647 fidan ile Endonezya’ya ait “1 saat içinde en fazla fidan dikme” rekorunun, Çorum’da 1 saatte 301 bin 111 fidan dikilerek kırılıp, Guinness Dünya Rekoru’nun Türkiye adına tescil ettirilmesi amaçlanıyor. İkinci

Konut kredisi faizlerinde son durum

Bankaların konut kredisi faiz oranları düşmeye devam ediyor. İşte bankaların konut kredisi faiz oranları...
Bankaların konut kredisi faiz oranları düşmeye devam ediyor. Özel bankaların faiz indirim atağı sonrasında tabela konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 1.43’e geriledi. Konut kredisi faiz oranları ekim ayında yaşanan siyasi riskler ve kurdaki hareketlilik ile yavaşlasa da Merkez Bankası’nın ekim sonunda uyguladığı faiz indirimi ve risklerin ortadan kalkması ile düşüşüne devam ediyor. Kasım başından itibaren düşüşüne hız veren konut kredisi faizlerinde tabela ortalaması yüzde 1.43’e geriledi. Ay başından itibaren Vakıfbank, İNG, Garanti BBVA, HSBC ve ICBC’nin indirimleri ile hareketlenen özel bankalar kanadında indirimlerin devam etmesi bekleniyor. Ağustos ayından itibaren konut kredisi faizlerinde indirim yapmayan kamu bankalarından ise bu ay içinde yeni bir konut edindirme modelinin açıklanması bekleniyor. Berat Albayrak’ın duyurduğu ve bu ay içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması beklenen yeni model ile tüketicinin TOKİ ve kamu bankaları desteği ile 20 yıl vadeye kadar yüzde 0.50 – yüzde 0.60 bandında konut kredisi faizleriyle ev sahibi yapılması bekleniyor. Bankalarda güncel olarak görülen en düşük konut kredisi faiz oranı kamu bankalarının kampanyası dahilinde uygulanan yüzde 0.99 seviyesinde. Özel bankalarda ise bu seviye yüzde 1.04 düzeyinde. KrediPazari.com’un araştırmalarına göre 11 Kasım ile başlayan haftada bankaların güncel konut kredisine uygulamaları güncel faiz oranları şu şekilde; Ziraat Bankası Konut Kredisi Ziraat Bankası konut ürün paketi