303 millet bahçesinin 192’sini TOKİ inşa ediyor

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, yapımına başlanan 303 millet bahçesinin 192'sini TOKİ'nin inşa ettiğini açıkladı.
303 millet bahçesinin 192’sini TOKİ inşa ediyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, yapımına başlanan 303 millet bahçesinin 192’sini TOKİ’nin inşa ettiğini açıkladı.

Ankara Sincan’da TOKİ tarafından yapılacak olan Belören Millet Bahçesinin ilk fidanları, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Ankara Valisi Vasip Şahin, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın katılımıyla dikildi.

Törende konuşan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, başkentte toplamda 98 bin konut inşa ettiklerini ve Ankara’nın birçok ilçesinde 28 farklı kentsel yenileme projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonunda son iki yılda Mamak, Sincan, Altındağ, Elmadağ, Akyurt, Bala ve Kızılcahamam’da yeni kentsel dönüşüm projeleri başlattıklarını belirten Bulut, Sincan’da yürüttükleri projelerle ilçeye 16 bin 300 konut kazandırılacağını kaydetti.

Yapımına başlanan 303 millet bahçesinin 192’sini TOKİ’nin inşa ettiğine dikkati çeken Bulut, “Şimdiye kadar 21 millet bahçesini tamamlayıp halkımızın kullanımına sunduk. 70 millet bahçesinin yapımı devam ediyor. 11 millet bahçesi ihale sürecinde, 90 millet bahçesinin de tasarım çalışmaları sürdürülüyor. Ankara’mızın yeşil alan miktarını artırmak için Bakanlığımızın görevlendirmesiyle büyüklüğü yaklaşık 2,3 milyon metrekare olan 12 millet bahçesi yapıyoruz” dedi.

Bulut, Sincan Belören Millet Bahçesi’nin bir yıl içinde bitirileceğini dile getirerek projenin ihale bedelinin ise KDV hariç 40 milyon 820 bin lira olduğunu aktardı.