Ankara AKM Millet Bahçesi ekim ayında açılıyor

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Ankara'da yapımı tamamlanma aşamasına gelen AKM Millet Bahçesinde incelemelerde bulundu.
Ankara AKM Millet Bahçesi ekim ayında açılıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Ankara’da yapımı tamamlanma aşamasına gelen Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Millet Bahçesinde incelemelerde bulundu.

TOKİ tarafından 637 bin metrekare alanda yapımı tamamlanma aşamasına gelen AKM Millet Bahçesi ekim ayında teslim edilecek.

Başkent’e yeni bir soluk getirecek AKM Millet Bahçesin millet kıraathanesiyle, barındıracağı yeşiliyle, koşu, yürüyüş, bisiklet parkurlarıyla, buz pistiyle, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak.

Çocuk oyun alanlarının, sanat atölyelerinin, okuma salonlarının, çiçekli bitkilerin ve gül bahçelerinin olacağı millet bahçesinde vatandaşlar huzur içinde vakit geçirebilecek.

Vatandaşların ihtiyaç duyacağı sosyal donatıların yer alacağı millet bahçesinde biyolojik gölet ve tema bahçesinin olacağı millet bahçesinde 10 bin 133 ağaç ve 330 bin metrekare yeşil alan yer alacak.

TOKİ TARAFINDAN 219 MİLLET BAHÇESİ YAPILIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda 81 ilin her birine en az bir millet bahçesi yapılması hedefi kapsamında TOKİ tarafından 218 millet bahçesi yapılıyor. Bu millet bahçelerinden 21’i tamamlanarak vatandaşların kullanımına sunuldu. 78 millet bahçesinin yapımı devam ederken 32’si ihale 88’i de projelendirme aşamasında bulunuyor.