“Ankara’daki kentsel dönüşümün büyük bölümü Mamak’ta yer alıyor”

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Ankara’da yürüttükleri kentsel dönüşüm projelerinin büyük bir bölümünün Mamak’ta yer aldığını açıkladı.
“Ankara’daki kentsel dönüşümün büyük bölümü Mamak’ta yer alıyor”

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Ankara’da yürüttükleri kentsel dönüşüm projelerinin büyük bir bölümünün Mamak’ta yer aldığını açıkladı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Mamak Mutlu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ kura çekimi töreninde konuşan TOKİ Başkanı Bulut, Ankara’da güncellenmiş rakamlarla toplam 67 milyarlık yatırım yaptıklarını açıkladı.

40 bini kentsel dönüşüm olmak üzere 89 bin konut ve sosyal donatıyı Başkentte projelendirdiklerini ifade eden Bulut, bu konutların 82 bininin tamamlandığını, 7 bin 300’ünün de inşaatının devam ettiğini söyledi.

Ankara’da yürüttükleri kentsel dönüşüm projelerinin büyük bir bölümünün Mamak’ta yer aldığını vurgulayan Bulut, “Toplam 4,6 milyar yatırımla 7 bini kentsel dönüşüm olmak üzere toplam 14 bin 570 konut inşa ettik. Altıağaç-Karaağaç, Anayurt-Gülseren’de 1.396 konutun da inşaatları devam etmektedir” dedi.

“Bugün burada vatandaşların sevincine ortak olmanın heyecanını yaşıyoruz” diyen Bulut, “Mutlu Mahallesi sınırları içerisinde devam eden dönüşüm kapsamında tahsis edilen toplamda 631 konuttan anlaşması sağlanan 238 konutun kurası çekilecektir. TOKİ tarafından inşa edilen bu konutlar planlamasıyla, kalitesiyle Mamak ilçemize yakışır bir proje olmuştur” açıklamasında bulundu.

Bakan Kurum ve beraberindeki heyet, konuşmalarının ardından 10 hak sahibi vatandaşın kura çekimini gerçekleştirdi.