Arakan için TOKİ de devrede

Bangladeş'te Arakanlı mültecilerin yaşadığı kampta çıkan yangında zarar gören Türk Sahra Hastanesinin yenilenmesi için giden ekipte TOKİ personeli de yer aldı.
Arakan için TOKİ de devrede

Bangladeş’te Arakanlı mültecilerin yaşadığı kampta çıkan yangında zarar gören Türk Sahra Hastanesinin yenilenmesi için giden ekipte TOKİ personeli de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Sağlık Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bölgeye yardım ulaştırabilmek için çalışma başlattı.

Bu kapsamda sağlık malzemeleri ile yangında zarar gören Türk Sahra Hastanesi’nin tekrar hizmete girmesi için hazırlanan Ağır İklim Tipi Sahra Hastanesi, Etimesgut Askeri Havaalanı’nda A 400M tipi askeri kargo uçağına yüklendi.

Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşımda şunlar kaydedildi: “Ülkemizin yardım eli bu kez Arakanlı kardeşlerimize ulaştı. Mülteci kampında kalan Arakanlı kardeşlerimizin yangında zarar gören sahra hastanesini ve evlerini yenilemek üzere yola çıkan Sağlık Bakanlığı, AFAD ve TOKİ personeli ile malzemeleri taşıyan uçağımız Bangladeş’e ulaştı.”