Bursa’nın yeni millet bahçesinin ihalesi yapıldı

TOKİ tarafından Bursa'ya kazandırılacak Osmangazi Gökdere Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı.
Bursa’nın yeni millet bahçesinin ihalesi yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nca Bursa’ya kazandırılacak Osmangazi Gökdere Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda 81 ilin her birine en az bir millet bahçesinin yapımı TOKİ tarafından yürütülüyor. Bu kapsamda Bursa’daki Osmangazi Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı.

Osmangazi Gökdere Millet Bahçesi, 196 bin 938 metrekare alanda yapılacak. Millet bahçesinde 5 bin 704 ağaç ve yeşil alanlar bulunacak. Projede 10 bin 887 metrekare alanda çocuk oyun köyü, yöresel bitkilerin mevsimsel renklendirme gösterilerinin yapılacağı 4 bin metrekarelik bitki gösteri alanları, 2 bin 750 metrekarelik biyolojik gölet olacak.

2 bin metre uzunluğunda bisiklet parkurunun, 2 bin metre koşu yolunun ve 4 bin metre gezinti yolunun olacağı projede, 16 kameriye, 3 mangal pişirme birimi ve 31 piknik masası, piknik alanı yer alacak.

Sosyal tesisin, yöresel satış ünitelerinin ve mescidin de olacağı projede bin 25 metrekarelik alanda millet kıraathanesi yapılacak.