TOKİ Başkanı Bulut, Bozkurt’ta incelemelerde bulundu

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 11 Ağustos'ta sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde incelemelerde bulundu.
TOKİ Başkanı Bulut, Bozkurt’ta incelemelerde bulundu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, 11 Ağustos’ta sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde incelemelerde bulundu.

Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından TOKİ tarafından 4 bölgede ve merkezde toplam 629 sosyal konut, 123 dükkan, Millet Kıraathanesi ve pazar alanı inşa ediliyor.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, adeta yeniden inşa edilen Bozkurt ilçesini ziyaret ederek, şantiyelerde incelemelerde bulundu. Bulut’a, incelemeleri sırasında Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı ve Belediye Başkanı Muammer Yanık eşlik etti.

Bulut, akşam ise şantiyelerde çalışan işçilerle oruç açtı. İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Bulut, Bozkurt’ta büyük bir afetin yaşandığını söyleyerek, “72 vatandaşımızı kaybettik, Allah’tan rahmet diliyoruz. O günler gerçekten zor günlerdi. O günlerde buraya geldiğimizde çok büyük bir felaketle karşılaştık. Cenab’ı Allah’tan böyle büyük felaketlerle karşı karşıya kalmamamızı diliyorum. Yapacağımız duaların kabul olmasını diliyoruz. Gerçekten tahmin edilebilir bir afet değil” dedi.

‘EYLÜL AYI İÇERİSİNDE KONUTLARIN TAMAMINI BİTİRECEĞİMİZE İNANIYORUM’

Konutların bir kısmının Ağustos ayında, bir kısmının ise Eylül ayında tamamlanmasını hedeflediklerini ifade eden TOKİ Başkanı Ömer Bulut, “İnanıyoruz ki hem müttehitlerde hem de sizde bu gayret oldukça Ağustos ayında konutların belli bir kısmını, Eylül ayı içerisinde de tamamını bitireceğimize inanıyorum” diye konuştu.