“TOKİ olarak Ankara’ya 14 millet bahçesi kazandırıyoruz”

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, "Ankara genelinde yeşil alan miktarını artırmak için inşa edilen 21 millet bahçesinin 14'ünü TOKİ olarak gerçekleştiriyoruz" dedi.
“TOKİ olarak Ankara’ya 14 millet bahçesi kazandırıyoruz”

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, “Ankara genelinde yeşil alan miktarını artırmak için inşa edilen 21 millet bahçesinin 14’ünü TOKİ olarak gerçekleştiriyoruz” dedi.

Başkent Millet Bahçesi’nin açılış töreninde konuşan TOKİ Başkanı Bulut, Cumhuriyet’in 98’inci yıl dönümünde Ankara’da millet bahçesi, İstanbul’da yapımı TOKİ tarafından tamamlanan Atatürk Kültür Merkezi’ni hizmete açmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

“Ankaramızın sahip olduğu tarihi, kültürel ve mimari değerleri yarınlara taşımak için başlattığımız imar ve inşa faaliyetleri ile kentsel dönüşümden sosyal konutlara, kamu binalarından millet bahçelerine kadar birçok projeyi hayata geçirdik” diyen Bulut, 5 milyon vatandaşa yuva kuran TOKİ’nin sosyal konut üretiminde Ankara dahil 81 il ve ilçelerde yatay mimari anlayışından ödün vermeksizin çalışmalarını sürdürdüğünü anlattı.

Millet bahçeleri projesinin son yıllarda şehircilik adına atılmış en önemli adımlardan biri olduğuna dikkati çeken Bulut, “Bu projelerle kentlerimizi doğayla buluşturuyor, şehirlerimize yeni yaşam alanları kazandırıyoruz. Ankara il genelinde yeşil alan miktarını artırmak için inşa edilen 21 millet bahçesinin 14’ünü TOKİ olarak gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkent Millet Bahçesi’nin yüzde 94’ünün yeşil ve açık alan olarak tanzim edildiğini ve 83 ayrı türden oluşan 10 bin 133 nitelikli ağaç ve bitki türleri ile zenginleştirildiğini kaydeden Bulut, “İnşa ettiğimiz her millet bahçesi, bulunduğu bölgeye sosyal, kültürel ve ekonomik değer katarken aynı zamanda bir cazibe alanı haline gelmekte, şehirlerimize büyük bir değer ve zenginlik katmaktadır” diye konuştu.

Bulut, Başkent Millet Bahçesi’nin hayırlı olmasını dileyerek, Cumhuriyet Bayramı’nı da kutladı.