Dünyanın en uzun ikinci mağarası Trabzon’da

Trabzon'da "Yeraltındaki saklı cennet" olarak nitelendirilen Çal Mağarası, kademeli normalleşme döneminde kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Dünyanın en uzun ikinci mağarası Trabzon’da

Trabzon’da “Yeraltındaki saklı cennet” olarak nitelendirilen Çal Mağarası, kademeli normalleşme döneminde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Düzköy ilçesine bağlı Çal beldesinde bulunan mağara, içindeki muhteşem doğal şekilleri, deresi, şelaleleri ve göletleri ile kademeli normalleşme döneminde ziyaretçilerini bekliyor.

Deniz seviyesinden 1050 metre yükseklikte bulunan, dışındaki doğal güzellikleriyle de göz kamaştıran Çal Mağarası, İl Özel İdaresince ahşap yürüyüş yolu ve ışıklandırma yapılarak 2003 yılında ziyarete açıldı.

Üzerinde tarihi kale bulunan ve içinden dere akan mağara, ziyaretçilerin beğenisini topluyor.

Dünyanın en uzun mağaraları arasında yer alan Çal Mağarası, içinden geçen deresiyle ziyaretçilerini karşılıyor. “Yeraltındaki saklı cennet”in girişinden 200 metre sonra ayrılan sol kolunda 150, sağ kolunda ise 400 metrelik ahşap yürüyüş yolu bulunuyor.

Kademeli normalleşme döneminde yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanlarından biri olmaya hazırlanan mağara, salgın tedbirleri kapsamında kapılarını ziyaretçilerine açtı.