Sel bölgesine panel köprü yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bartın'da selden hasar görerek yıkılan Kumluca-2 Köprüsü’nün yerine kurulan panel köprünün trafiğe açıldığını bildirdi.
Sel bölgesine panel köprü yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bartın’da selden hasar görerek yıkılan Kumluca-2 Köprüsü’nün yerine kurulan panel köprünün trafiğe açıldığını bildirdi.

Batı Karadeniz’de 11 Ağustos’ta yaşanan sel felaketinin ardından vatandaşın yanında olduklarını belirten Bakan Karaismailoğlu, “11 Ağustos tarihinde meydana gelen sel felaketinde; Kastamonu, Bartın ve Sinop illerinde 1228 kilometre uzunluğundaki yol ağımızın 155,5 kilometrelik kesiminde hasarlar meydana gelmiştir. Selin hemen ardından itibaren kapanan yollarımızı açmaya başladık. Bugüne kadar yapılan çalışmalarımızla tüm yol kesimlerimizi bir bir trafiğe açtık. 700 makine, ekipman ve bine yakın personelimizle çalışmalarımız devam etmektedir” diye konuştu.

Selden dolayı, Kozcağız-Kumluca-Abdipaşa yolunun 21. kilometresindeki Kumluca-2 Köprüsü’nün yıkıldığını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, “Bugün sizlerle birlikte sel felaketinde yıkılan Kumluca-2 Köprümüzün yerine geçici olarak yapılan panel köprüyü de hizmete alıyoruz. Panel köprü malzemelerimizi selin ertesi günü olan 12 Ağustos’ta Karayolları 12. Bölge Müdürlüğümüzden tırlarla buraya nakletmeye başladık. Köprümüzün montajına 16 Ağustos’ta başlayıp, 22 Ağustos’ta tamamladık. Köprümüzün genişliği 4,26 metre olup, boyu 40 metredir” bilgilerini verdi.