Yapı sektörü İstanbul’da buluştu

Alanında dünyanın önemli organizasyonları arasında yer alan ve bu yıl 44. kez düzenlenen Yapı Fuarı (Turkeybuild Istanbul), kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Yapı sektörü İstanbul’da buluştu

Alanında dünyanın önemli organizasyonları arasında yer alan ve bu yıl 44. kez düzenlenen Yapı Fuarı (Turkeybuild Istanbul), kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Hyve Group tarafından Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Yapı Fuarı, sektörün tüm önemli yerli katılımcı ve üreticilerini yabancı alıcılar ile buluşturuyor.

Toplam 16 ülkeden 300’e yakın katılımcının yer aldığı fuara, 123 farklı ülkeden 3 binden fazlası yabancı olmak üzere yaklaşık 40 bin sektör profesyonelinin katılımı bekleniyor. 200’den fazla ürün grubu, fuar alanında yapı sektörü profesyonellerinin ilgisine sunuluyor.

Fuar, her yıl olduğu gibi bu sene de inşaat sektöründe trend konularla ziyaretçi ve alıcıları ağırlıyor. Prefabrik yapılar, çevre düzenleme, peyzaj, aydınlatma ve elektrik ürünleri, kaba yapı, kapı-pencere-dış cephe, yalıtım-yapı kimyasalları ve iç yapı ana ürün gruplarının yanı sıra iskele kalıp ve asansör, inşaat makineleri ve el aletleri ürün grupları da fuarda sergileniyor.

Sektöründe dünyanın en büyük 5 fuarı arasında yer alan Turkeybuild İstanbul’un, ihracat alanında da önemli payı bulunuyor. Bu yıl Almanya, Rusya, Avusturya, Çin, Romanya, İtalya, Danimarka, Çekya ve Polonya başta olmak üzere toplam 15 ülkeden 40’ın üzerinde yabancı katılımcı fuarda yer alıyor.

VIP Yurt Dışı Alım Heyeti programı kapsamında 58 ülkeden yaklaşık 400 yabancı satın alma profesyoneli, fuarda hibrit yaklaşımla ağırlanıyor. Hyve Connect platformuyla çevrim içi olarak da önemli buluşmaların gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Gerçekleştirilecek görüşmeler, yapılacak bağlantılar ve güçlü iş birlikleri sayesinde Yapı Fuarı’nda oluşacak iş hacminin bu yıl 1 milyar avroyu aşması bekleniyor.

Sektörün önde gelen sivil toplum kuruluşları ile yayın organlarının da stant açtığı fuar, 26 Mart’ta sona erecek.