‘Yılın Havalimanı’ ödülü İstanbul’a

İstanbul Havalimanı, International Airport Review dergisinin düzenlediği “Okuyucuların Seçimi" yarışmasında "Yılın Havalimanı" ödülüne layık görüldü.
‘Yılın Havalimanı’ ödülü İstanbul’a

İstanbul Havalimanı, International Airport Review dergisinin düzenlediği “Okuyucuların Seçimi” yarışmasında “Yılın Havalimanı” ödülüne layık görüldü.

İGA’dan yapılan açıklamaya göre, dünyada havacılık sektörünün prestijli yayınlarından International Airport Review Dergisi’nin okuyucu oylarıyla belirlenen “Reader’s Choice 2019” ödüllerinde güçlü rakiplerini geride bırakan İstanbul Havalimanı, ödül kazandı.

Açılışının birinci yılını geride bırakan İstanbul Havalimanı, International Airport Review Dergisi okuyucularının “Airport of the Year” seçilerek uluslararası otoritelerin de taktirini topladı. İstanbul Havalimanı, aralarında Heathrow, Changi, Copenhagen Vancouver, Sydney ve Hong Kong gibi uluslararası havalimanlarını da geride bıraktı.

İGA Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu, “Ülkemize uluslararası anlamda bir ödül kazandırdığımız için mutluyuz. İstanbul Havalimanı benzersiz mimarisi, güçlü alt yapısı, üstün teknolojisi ve sunduğu üst düzey yolculuk deneyimiyle ilk yılını geride bırakırken küresel bir hub olma ve Türkiye’yi havacılık sektöründe en üst lige taşıyarak, dünyaya örnek bir havalimanı işletme modeli sergileme hedefinde de çok önemli mesafeler katettik. Pek çok önemli havalimanını geride bırakarak almış olduğumuz ‘Airport of the Year’ ödülü İstanbul Havalimanı’nda işimizi ne denli doğru yaptığımızın da bir göstergesi. Ülkemiz için gurur vesilesi dünya içinse örnek olmanın bize yüklediği büyük sorumluluğun bilinciyle ilerleyen dönemlerde hedeflerimizi bir bir gerçekleştirerek ülkemize uluslararası daha pek çok ödülü getirmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.