Ankara’da 3,8 büyüklüğünde deprem

Ankara'da bugün sabah saatlerinde 3,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Ankara’da bugün sabah saatlerinde 3,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 08.01’de merkez üssü Ankara’nın Akyurt ilçesi olan 3,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Sarsıntının, yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi.

AFAD, Akyurt’ta meydana gelen deprem sonrası şu ana kadar olumsuz bir ihbar alınmadığı ve gelişmelerin takip edildiği bilgisini paylaştı.

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

Ankara’ya yeni Adalet Sarayı inşa edilecek

Adalet Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğiyle inşa edilecek olan Ankara Yeni Adalet Sarayı'nın yapım projesi protokolü imzalandı.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, iki Bakanlığın işbirliğiyle inşa edilecek olan Ankara Yeni Adalet Sarayı’nın yapım projesi protokolünü imzaladı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara Adliyesi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Ankara Yeni Adalet Sarayı Yapım Projesi ile sadece bir bina değil, çok yönlü ve bütün ihtiyaçlara cevap veren bir kampüs amaçladıklarını söyledi. Projenin hayata geçirilmesinde himayesini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını sunan Gül, yapıcı kurumsal işbirliği için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Gül, Ankara’nın Cumhuriyetin 100’üncü yılında hem başkent olmanın şanına hem de adalet kavramının ağırlığına yakışan bir adliye kampüsüne kavuşmuş olacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Yargı Reformu Stratejisi’nin adım adım hayata geçtiğini belirten Gül, “Güven veren ve erişilebilir adalet sistemi” vizyonuyla hazırladıkları reformlarla Cumhuriyetin 100’üncü yılında güçlü Türkiye hedefiyle birlikte daha güçlü bir adalet sistemine de kavuşulacağını dile getirdi. TÜRKİYE GENELİNDE 225 ADLİYE İNŞA EDİLDİ Bakan Gül, 2002 öncesi Türkiye genelinde 375 bin metrekare kapalı alanlı adliye bulunmaktayken bugün itibarıyla Türkiye genelinde adliyelerin 5 milyon metrekare kapalı kullanım alanına ulaştığını anlattı. Türkiye genelinde 225 adliye inşa edildiğini aktaran Gül, 126 adliye hizmet binası hükümet konağı içindeyken buralardan çıkarılarak, müstakil ve modern adliyelere kavuşturulduğunu bildirdi. Abdulhamit Gül,

Gaziantep’in yeni yaşam merkezi Kuzeyşehir’de kuralar çekildi

TOKİ'nin Gaziantep'te hayata geçirdiği Kuzeyşehir Toplu Konut Projesindeki 2 bin 217 konutun hak sahipleri belirleniyor.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde hayata geçirilen Kuzeyşehir Toplu Konut Projesi alanındaki 2 bin 217 konut için hak sahipleri belirleme kuraları yapldı. Talat Özkarslı Spor Salonu’nda yapılan kura törenlerinin ilk gününde 2+1 nitelikte olan bin 252 konutun hak sahipleri noter huzurunda belirlendi. İkinci gün ise 3+1 nitelikli toplam 965 konutun kuraları çekildi. 6 BİN 177 BAŞVURU ALINDI 12 Nisan 2019 tarihinde sona eren başvuruda, projeye yoğun talep olunca daha önce 787 olan konut sayısı, 2 bin 217’ye çıkarıldı. Orta gelir konut grubu olarak tasarlanan projede, 1’inci grup 2+1 tipi brüt 91,94 metrekareyle 116,31 metrekare arasında bin 252 konut için 3 bin 604, 2’nci grup 3+1 tipi, brüt 124,31 metrekareyle 135,30 metrekare arasında 461 konuta bin 252, 3’üncü grup 3+1 tipi brüt 136,15 metrekareyle 145,78 metrekare arasında 504 konut için bin 321 başvuru olmak üzere kuralı satışa sunulan toplam 2 bin 217 konut için 6 bin 177 başvuru alındı. KUZEYŞEHİR TOPLU KONUT PROJESİ Gaziantep Şehitkamil ilçesinde 50 bin konutlu 250 bin nüfusun yaşayacağı, 8 bin 500 dönüme kurulacak Kuzeyşehir’de ilk etapta 3 bin konut tamamlandı. Projede; cami, manav, kasap, bakkal gibi geleneksel sokak yaşam unsurları korunacak. Kuzey Şehir’de yaşayacak vatandaşlar, eğitimden sağlığa, sosyal yaşamdan ulaşıma,

Türkiye’nin ikinci büyük sulama barajının yüzde 60’ı tamamlandı

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında, Atatürk Barajı'ndan sonra Türkiye'nin ikinci büyük sulama barajı olma özelliğini taşıyacak Silvan Barajı'nın yapımı sürüyor.
Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında, Atatürk Barajı’ndan sonra Türkiye’nin ikinci büyük sulama barajı olma özelliğini taşıyacak Silvan Barajı’nın yapımı sürüyor. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, GAP’ın temel yatırımlarının başında sulama ve enerji projelerinin yer aldığını söyledi. Bölgesel kalkınmayı hedefleyen Silvan Projesi’nin, 8 baraj ve 23 sulama tesisinden oluştuğunu belirten Aydın, projedeki Silvan, Pamukçay, Ambar, Kuruçay, Başlar, Kıbrıs, Karacalar ve Bulaklıdere Barajlarının tamamlanmasıyla 7 milyar 300 milyon metreküp suyun depolanacağını kaydetti. Silvan Barajı’nın, Atatürk Barajı’ndan sonra Türkiye’nin ikinci büyük sulama barajı olacağını aktaran Aydın, bunların tamamlanmasıyla Diyarbakır’da yaklaşık 2 milyon 350 bin dekar arazinin suyla buluşturulacağını bildirdi. GÜNLÜK 10 BİN METREKÜP DOLGU YAPILIYOR Genel Müdür Mevlüt Aydın, Avrupa’nın en yüksek ön yüzü beton kaplı barajı unvanına sahip olacak Silvan Barajı’nda dolgu çalışmalarının hızla devam ettiğini vurguladı. Baraja 8 milyon 743 bin metreküplük dolgu yapılacağını belirten Aydın, şöyle konuştu: “Barajda günlük yaklaşık 10 bin metreküp dolgu yapılmaktadır. Baraj, 175,50 metre yüksekliği ve 8 milyon 743 bin metreküplük dolgu hacmiyle ülkemizin ve Avrupa’nın en yüksek ön yüzü beton kaplı barajı olacak. Gövde kazıları büyük ölçüde tamamlanmış olup, gövde dolgusu imalatları devam etmektedir. 8 milyon 743 bin metreküplük gövde dolgusunda 6 milyon 170 bin metreküp dolgu imalatı tamamlandı. Barajda fiziki gerçekleşme